plasma-dialer - en to sv translation catalogue (51 entries)

en: Phone
sv: Telefon

en: Plasma phone dialer
sv: Plasma telefonuppringning

en: © 2015-2022 KDE Community
sv: © 2015-2022 KDE-gemenskapen

en: Swipe to accept
sv: Svep för att acceptera

en: Active call list
sv: Aktiv samtalslista

en: Incoming...
sv: Inkommande...

en: Calling...
sv: Ringer...

en: Keypad
sv: Numeriskt tangentbord

en: Speaker
sv: Högtalare

en: Mute
sv: Tyst

en: View
sv: Visa

en: History
sv: Historik

en: Contacts
sv: Kontakter

en: Dialer
sv: Uppringning

en: Settings
sv: Inställningar

en: Quit
sv: Avsluta

en: No contacts have a phone number set
sv: Inga kontakter har inställda telefonnummer

en: Select number to call
sv: Välj nummer att ringa

en: Telephony daemons are not responding
sv: Telephony-demoner svarar inte

en: Modem devices are not found
sv: Modemenheter hittades inte

en: Voicemail number couldn't be found
sv: Röstbrevlådans nummer kunde inte hittas

en: Duration: %1
sv: Längd: %1

en: Call History
sv: Samtalshistorik

en: Clear history
sv: Rensa historik

en: No recent calls
sv: Inga senaste samtal

en: No IMEIs found
sv: Inga IMEI:er hittades

en: IMEI | IMEIs
sv[0]: IMEI
sv[1]: IMEI:er

en: Adaptive Call Blocking
sv: Adaptiv samtalsblockering

en: Ignore calls from unknown numbers
sv: Ignorera samtal från okända nummer

en: When a call is an incoming from an unknown number
sv: När ett samtal kommer från ett okänt nummer

en: Immediately hang up
sv: Lägg på omedelbart

en: Ring without notification
sv: Ring utan underrättelse

en: Ring with silent notification
sv: Ring med tyst underrättelse

en: Allowed exceptions
sv: Tillåtna undantag

en: Anonymous numbers
sv: Anonyma nummer

en: Existing outgoing call to number
sv: Tidigare uppringda samtal till nummer

en: Callback within
sv: Ring tillbaka inom

en: minutes
sv: minuter

en: Allowed phone number exceptions
sv: Tillåtna telefonnummerundantag

en: Add new pattern
sv: Lägg till nytt mönster

en: About
sv: Om

en: Adaptive call blocking
sv: Adaptiv samtalsblockering

en: Incoming call screen appearance
sv: Skärmutseende för inkommande samtal

en: Buttons
sv: Knappar

en: Symmetric Swipe
sv: Symmetriskt svep

en: Asymmetric Swipe
sv: Asymmetriskt svep

en: USSD Error
sv: USSD-fel

en: USSD Message
sv: USSD-meddelande

en: Write response...
sv: Skriv svar...

en: Send
sv: Skicka

en: Cancel USSD session
sv: Avbryt USSD-session
