plasma-dialer - en to pa translation catalogue (45 entries)

en: Phone
pa: ਫ਼ੋਨ

en: Plasma phone dialer
pa: ਪਲਾਜ਼ਮਾ ਫੋਨ ਡਾਇਲਰ

en: © 2015-2022 KDE Community
pa: © 2015-2022 ਕੇਡੀਈ ਕਮਿਊਨਟੀ

en: Swipe to accept
pa: ਮਨਜ਼ੂਰ ਕਰਨ ਲਈ ਸਮੇਟੋ

en: Active call list
pa: ਐਕਟਿਵ ਕਾਲ ਸੂਚੀ

en: Incoming...
pa: ਆਉਣ ਵਾਲੇ...

en: Calling...
pa: ...ਕਾਲ ਕੀਤੀ ਜਾ ਰਹੀ ਹੈ

en: Keypad
pa: ਕੀਪੈਡ

en: Speaker
pa: ਸਪੀਕਰ

en: Mute
pa: ਚੁੱਪ

en: View
pa: ਵੇਖੋ

en: History
pa: ਅਤੀਤ

en: Contacts
pa: ਸੰਪਰਕ

en: Dialer
pa: ਡਾਇਲਰ

en: Settings
pa: ਸੈਟਿੰਗਾਂ

en: Quit
pa: ਬਾਹਰ

en: No contacts have a phone number set
pa: ਕਿਸੇ ਸੰਪਰਕ ਲਈ ਫ਼ੋਨ ਨੰਬਰ ਨਿਯਤ ਨਹੀਂ ਹੈ

en: Select number to call
pa: ਕਾਲ ਕਰਨ ਲਈ ਨੰਬਰ ਚੁਣੋ

en: Modem devices are not found
pa: ਮਾਡਮ ਡਿਵਾਈਸ ਨਹੀਂ ਲੱਭੇ ਹਨ

en: Voicemail number couldn't be found
pa: ਵੋਆਇਸ-ਮੇਲ ਨੰਬਰ ਲੱਭਿਆ ਨਹੀਂ ਜਾ ਸਕਿਆ

en: Duration: %1
pa: ਅੰਤਰਾਲ: %1

en: Call History
pa: ਕਾਲ ਦਾ ਅਤੀਤ

en: Clear history
pa: ਅਤੀਤ ਨੂੰ ਮਿਟਾਓ

en: No recent calls
pa: ਕੋਈ ਤਾਜ਼ਾ ਕਾਲਾਂ ਨਹੀਂ ਹਨ

en: No IMEIs found
pa: ਕੋਈ IMEI ਨਹੀਂ ਲੱਭੇ

en: Adaptive Call Blocking
pa: ਢਲਣਯੋਗ ਕਾਲ ਪਾਬੰਦੀ

en: Ignore calls from unknown numbers
pa: ਅਣਪਛਾਤੇ ਨੰਬਰਾਂ ਤੋਂ ਕਾਲਾਂ ਨੂੰ ਅਣਡਿੱਠਾ ਕਰੋ

en: Immediately hang up
pa: ਫ਼ੌਰਨ ਕੱਟੋ

en: Ring without notification
pa: ਬਿਨਾਂ ਨੋਟੀਫਿਕੇਸ਼ਨ ਦੇ ਘੰਟੀ

en: Ring with silent notification
pa: ਮੌਨ ਨੋਟੀਫਿਕੇਸ਼ਨ ਨਾਲ ਘੰਟੀ

en: Allowed exceptions
pa: ਮਨਜ਼ੂਰ ਕੀਤੀਆਂ ਛੋਟਾਂ

en: Anonymous numbers
pa: ਅਣਪਛਾਤੇ ਨੰਬਰ

en: Existing outgoing call to number
pa: ਇਸ ਨੰਬਰ ਲਈ ਮੌਜੂਦ ਕੀਤੀ ਜਾ ਰਹੀ ਕਾਲ

en: Callback within
pa: ਵਾਪਸੀ ਕਾਲ

en: minutes
pa: ਮਿੰਟਾਂ ਵਿੱਚ

en: Allowed phone number exceptions
pa: ਮਨਜ਼ਰ ਕੀਤੇ ਫ਼ੋਨ ਨੰਬਰ ਛੋਟਾਂ

en: Add new pattern
pa: ਨਵੀਂ ਤਰਤੀਬ ਜੋੜੋ

en: About
pa: ਇਸ ਬਾਰੇ

en: Adaptive call blocking
pa: ਢਲਣਯੋਗ ਕਾਲ ਪਾਬੰਦੀ

en: Incoming call screen appearance
pa: ਆਉਣ ਵਾਲੀ ਕਾਲ ਸਕਰੀਨ ਦੀ ਦਿੱਖ

en: Buttons
pa: ਬਟਨ

en: USSD Error
pa: USSD ਗਲਤੀ

en: USSD Message
pa: USSD ਸੁਨੇਹਾ

en: Write response...
pa: ...ਜਵਾਬ ਲਿਖੋ

en: Send
pa: ਭੇਜੋ
