plasma-dialer - en to hu translation catalogue (51 entries)

en: Phone
hu: Telefon

en: Plasma phone dialer
hu: Plasma tárcsázó

en: © 2015-2022 KDE Community
hu: © A KDE közösség, 2015-2022.

en: Swipe to accept
hu: Pöccintse a fogadáshoz

en: Active call list
hu: Aktív híváslista

en: Incoming...
hu: Bejövő…

en: Calling...
hu: Hívás…

en: Keypad
hu: Számbillentyűzet

en: Speaker
hu: Hangszóró

en: Mute
hu: Némítás

en: View
hu: Nézet

en: History
hu: Előzmények

en: Contacts
hu: Névjegyek

en: Dialer
hu: Tárcsázó

en: Settings
hu: Beállítások

en: Quit
hu: Kilépés

en: No contacts have a phone number set
hu: Nincsenek több telefonszámmal rendelkező névjegyek

en: Select number to call
hu: Hívandó szám

en: Telephony daemons are not responding
hu: A Telephony démon nem válaszol

en: Modem devices are not found
hu: Nem találhatók modemeszközök

en: Voicemail number couldn't be found
hu: A hangposta telefonszáma nem található

en: Duration: %1
hu: Időtartam: %1

en: Call History
hu: Híváslista

en: Clear history
hu: Lista törlése

en: No recent calls
hu: Nincsenek hívások

en: No IMEIs found
hu: Nem találhatók IMEI-k

en: IMEI | IMEIs
hu[0]: IMEI
hu[1]: IMEI-k

en: Adaptive Call Blocking
hu: Adaptív hívástiltás

en: Ignore calls from unknown numbers
hu: Ismeretlen számokról érkező hívások tiltása

en: When a call is an incoming from an unknown number
hu: Ha egy bejövő hívás egy ismeretlen számról érkezik

en: Immediately hang up
hu: Azonnal bontsa

en: Ring without notification
hu: Csengetés értesítés nélkül

en: Ring with silent notification
hu: Csengetés csendes értesítéssel

en: Allowed exceptions
hu: Engedélyezett kivételek

en: Anonymous numbers
hu: Névtelen számok

en: Existing outgoing call to number
hu: Meglévő kimenő hívás a számra

en: Callback within
hu: Visszahívás

en: minutes
hu: percen belül

en: Allowed phone number exceptions
hu: Engedélyezett telefonszám-kivételek

en: Add new pattern
hu: Új minta hozzáadása

en: About
hu: Névjegy

en: Adaptive call blocking
hu: Adaptív hívástiltás

en: Incoming call screen appearance
hu: Bejövő hívás képernyő megjelenése

en: Buttons
hu: Gombok

en: Symmetric Swipe
hu: Szimmetrikus pöccintés

en: Asymmetric Swipe
hu: Aszimmetrikus pöccintés

en: USSD Error
hu: USSD hiba

en: USSD Message
hu: USSD üzenet

en: Write response...
hu: Válasz írása…

en: Send
hu: Küldés

en: Cancel USSD session
hu: USSD munkamenet megszakítása
