plasma-dialer - en to he translation catalogue (52 entries)

en: Phone
he: טלפון

en: Plasma phone dialer
he: חייגן הטלפון של פלזמה

en: © 2015-2022 KDE Community
he: © 2015‏-2022 קהילת KDE

en: Alexey Andreyev
he: אלכסיי אנדרייב

en: Swipe to accept
he: החלקה לאישור

en: Active call list
he: רשימת שיחות פעילות

en: Incoming...
he: נכנסת…

en: Calling...
he: מחייג…

en: Keypad
he: לוח מקשים

en: Speaker
he: רמקול

en: Mute
he: השתקה

en: View
he: תצוגה

en: History
he: היסטוריה

en: Contacts
he: אנשי קשר

en: Dialer
he: חייגן

en: Settings
he: הגדרות

en: Quit
he: יציאה

en: No contacts have a phone number set
he: לאף איש קשר לא מוגדר מספק טלפון

en: Select number to call
he: נא לבחור מספר לשיחה

en: Telephony daemons are not responding
he: סוכני הטלפוניה לא מגיבים

en: Modem devices are not found
he: התקני מודם לא נמצאו

en: Voicemail number couldn't be found
he: לא ניתן למצוא מספר תא קולי

en: Duration: %1
he: משך: %1

en: Call History
he: היסטוריית שיחות

en: Clear history
he: פינוי ההיסטוריה

en: No recent calls
he: אין שיחות אחרונות

en: No IMEIs found
he: לא נמצאו מספרי ברזל (IMEI)

en: IMEI | IMEIs
he[0]: מס׳ ברזל/IMEI
he[1]: מס׳ ברזל/IMEIs
he[2]: מס׳ ברזל/IMEIs
he[3]: מס׳ ברזל/IMEIs

en: Adaptive Call Blocking
he: חסימות שיחות מסתגלת

en: Ignore calls from unknown numbers
he: התעלמות משיחות ממספרים לא ידועים

en: When a call is an incoming from an unknown number
he: כאשר יש שיחה נכנסת ממספר לא ידועה

en: Immediately hang up
he: לנתק מיידית

en: Ring without notification
he: לצלצל ללא התראה

en: Ring with silent notification
he: לצלצל עם התראה שקטה

en: Allowed exceptions
he: החרגות מותרות

en: Anonymous numbers
he: מספרים אלמוניים

en: Existing outgoing call to number
he: שיחה יוצאת נוכחית למספר

en: Callback within
he: שיחה חוזרת תוך

en: minutes
he: דקות

en: Allowed phone number exceptions
he: החרגות מספרי טלפון מורשים

en: Add new pattern
he: הוספת תבנית חדשה

en: About
he: על אודות

en: Adaptive call blocking
he: חסימת שיחות מסתגלת

en: Incoming call screen appearance
he: מראה מסך שיחה נכנסת

en: Buttons
he: כפתורים

en: Symmetric Swipe
he: החלקה סימטרית

en: Asymmetric Swipe
he: החלקה אסימטרית

en: USSD Error
he: שגיאת קוד טכנאי

en: USSD Message
he: הודעת קוד טכנאי

en: Write response...
he: כתיבת תגובה…

en: Send
he: שליחה

en: Cancel USSD session
he: ביטול הפעלת קוד טכנאי
