plasma-dialer - en to cs translation catalogue (41 entries)

en: Phone
cs: Telefon

en: © 2015-2022 KDE Community
cs: © 2015-2022 Komunita KDE

en: Incoming...
cs: Příchozí...

en: Calling...
cs: Volání...

en: Speaker
cs: Reproduktor

en: Mute
cs: Ztlumit

en: View
cs: Pohled

en: History
cs: Historie

en: Contacts
cs: Kontakty

en: Settings
cs: Nastavení

en: Quit
cs: Ukončit

en: No contacts have a phone number set
cs: Žádné kontakty nemají nastaveno telefonní číslo

en: Select number to call
cs: Vyberte číslo k zavolání

en: Telephony daemons are not responding
cs: Služby telefonie neodpovídají

en: Voicemail number couldn't be found
cs: Číslo hlasové schránky nelze najít

en: Duration: %1
cs: Trvání: %1

en: Call History
cs: Historie hovorů

en: Clear history
cs: Vyprázdnit historii

en: No recent calls
cs: Žádné nedávné hovory

en: No IMEIs found
cs: Nebyly nalezeny žádné IMEI

en: Adaptive Call Blocking
cs: Adaptivní blokování telefonátů

en: Ignore calls from unknown numbers
cs: Ignorovat telefonáty z neznámých čísel

en: When a call is an incoming from an unknown number
cs: Pokud telefonát přichází z neznámého čísla

en: Immediately hang up
cs: Okamžitě položit

en: Ring without notification
cs: Zvonit bez upozornění

en: Ring with silent notification
cs: Zvonit s tichým upozorněním

en: Allowed exceptions
cs: Povolené výjimky

en: Anonymous numbers
cs: Anonymní čísla

en: Existing outgoing call to number
cs: Existující odchozí telefonát na číslo

en: minutes
cs: minut

en: Allowed phone number exceptions
cs: Povolené výjimky telefonních čísel

en: Add new pattern
cs: Přidat nový vzor

en: About
cs: O aplikaci

en: Adaptive call blocking
cs: Adaptivní blokování telefonátů

en: Incoming call screen appearance
cs: Vzhled obrazovky při příchozím telefonátu

en: Buttons
cs: Tlačítka

en: USSD Error
cs: Chyba USSD

en: USSD Message
cs: Zpráva USSD

en: Write response...
cs: Napsat odpověď...

en: Send
cs: Odeslat

en: Cancel USSD session
cs: Zrušit sezení USSD
