plasma-desktop - en to uk translation catalogue (9 entries)

[ctx: @label Axis value]
en: Value
uk: Значення

[ctx: Status of a gamepad button]
en: PRESSED
uk: НАТИСНУТО

[ctx: @label Button state]
en: State
uk: Стан

en: No game controllers found
uk: Не знайдено жодного ігрового контролера

en: Connect a wired or wireless controller
uk: Встановити з'єднання з дротовим або бездротовим контролером

[ctx: @label:textbox]
en: Device:
uk: Пристрій:

[ctx: @label Visual representation of an axis position]
en: Position:
uk: Позиція:

[ctx: @label Gamepad buttons]
en: Buttons:
uk: Кнопки:

[ctx: @label Gamepad axes (sticks)]
en: Axes:
uk: Осі:
