kcmkeyboard - en to sl translation catalogue (71 entries)

en: Keyboard Layout Switcher
sl: Preklopnik za razporeditev tipk

en: Switch to Next Keyboard Layout
sl: Preklopi na naslednjo razporeditev tipk

en: Switch to Last-Used Keyboard Layout
sl: Preklopi na nedavno uporabljeno razporeditev tipk

en: Switch keyboard layout to %1
sl: Preklopi razporeditev tipk na %1

[ctx: unknown keyboard model vendor]
en: Unknown
sl: Neznan

[ctx: app display name]
en: Keyboard Preview
sl: Predogled tipkovnice

[ctx: app description]
en: Keyboard layout visualization
sl: Vizualizacija razporeditve tipk na tipkovnici

[ctx: @label]
en: The keyboard geometry failed to load. This often indicates that the selected model does not support a specific layout or layout variant. This problem will likely also present when you try to use this combination of model, layout and variant.
    Previewing layouts that are defined outside your systems xkb directory is not supported and  will also trigger this message. These might still work fine if applied
sl: Geometrije tipkovnice ni bilo mogoče naložiti. To pogosto pomeni, da izbrani model ne podpira določene postavitve ali različice postavitve. Ta težava se bo verjetno pojavila tudi, ko boste poskušali uporabiti to kombinacijo modela, postavitve in različice.
    Predogled postavitev, ki so definirane zunaj vašega sistemskega imenika xkb, ni podprt in bo prav tako sprožal to sporočilo. Te morda še vedno dobro delujejo, če jih uporabite

[ctx: @title]
en: Key Bindings
sl: Vezi tipke

[ctx: @label:checkbox]
en: Configure keyboard options
sl: Konfiguriraj možnosti tipkovnice

[ctx: @action:button]
en: Reset
sl: Ponovno nastavi

[ctx: @info accessible]
en: Reset selected options for this group
sl: Ponovno nastavi izbrane možnosti za to skupino

[ctx: @info:tooltip]
en: Reset selected options for this group
sl: Ponovno nastavi izbrane možnosti za to skupino

[ctx: @title:window]
en: Add Layout
sl: Dodaj razporeditev

[ctx: @label:textbox]
en: Short layout name
sl: Kratko ime razporeditve

[ctx: @info]
en: The abbreviated name of the selected layout, which will be displayed in the system tray. You can change this setting yourself.
sl: Skrajšano ime izbrane razporeditve, ki bo prikazano v sistemskem pladnju. To nastavitev lahko spremenite sami.

[ctx: @option:textbox]
en: Shortcut:
sl: Bližnjica:

[ctx: @action:button]
en: Preview
sl: Predogled

[ctx: @action:button]
en: Configure Switching…
sl: Konfiguriraj preklapljanje…

[ctx: @action:button accessible]
en: Configure Switching
sl: Konfiguriraj preklapljanje

[ctx: @action:button]
en: Key Bindings
sl: Vezi tipke

[ctx: @action:button accessible]
en: Key Bindings
sl: Vezi tipke

[ctx: @action:button Layout]
en: Add…
sl: Dodaj…

[ctx: @action:button accessible]
en: Add layout
sl: Dodaj razporeditev

[ctx: @label:checkbox configure layouts option]
en: Enable
sl: Omogoči

[ctx: @label:checkbox accessible]
en: Configure Layouts
sl: Konfiguriraj razporeditve

[ctx: @label:listbox]
en: NumLock on startup:
sl: NumLock ob zagonu:

[ctx: @item:inlistbox Turn on "NumLock" on startup]
en: Turn on
sl: Vklopi

[ctx: @item:inlistbox Turn off "NumLock" on startup]
en: Turn off
sl: Izklopi

[ctx: @item:inlistbox Leave "NumLock" at whatever it was set to before Plasma started up]
en: Leave unchanged
sl: Pusti nespremenjeno

[ctx: @label:checkbox]
en: Key repeat:
sl: Ponavljanje tipke:

[ctx: @label:checkbox accessible]
en: Key repeat
sl: Ponavljanje tipke

[ctx: @label:textbox Key repeat delay]
en: Delay:
sl: Zakasnitev:

[ctx: @label:spinbox accessible]
en: Key repeat delay %1
sl: Zakasnitev ponavljanja tipke %1

[ctx: @label:textbox Key repeat rate]
en: Rate:
sl: Hitrost:

[ctx: @label:spinbox accessible]
en: Key repeat rate %1
sl: Hitrost ponavljanja tipke %1

[ctx: @spinbox:value Key repeat rate]
en: %1 repeats/s
sl: %1ponovitev/s

[ctx: @spinbox:value Key repeat rate]
en: repeats/s
sl: ponovitev/s

[ctx: @label:textbox]
en: Test area:
sl: Preizkusno območje:

[ctx: @info:placeholder]
en: Type here to test settings
sl: Tipkajte se za preizkus nastavitev

[ctx: @title:view]
en: Layouts
sl: Razporeditve

[ctx: @action:button]
en: Move Up
sl: Premakni gor

[ctx: @action:button accessible]
en: Move %1 layout up
sl: Premakni %1 razporeditev gor

[ctx: @action:button]
en: Move Down
sl: Premakni dol

[ctx: @action:button accessible]
en: Move %1 layout Down
sl: Premakni %1 razporeditev dol

[ctx: @action:button accessible]
en: Preview
sl: Predogled

[ctx: @action:button]
en: Remove
sl: Odstrani

[ctx: @action:button accessible]
en: Remove layout %1
sl: Odstrani razporeditev %1

[ctx: @label:checkbox]
en: Spare layouts:
sl: Rezervne razporeditve:

[ctx: @label:spinbox]
en: Number of spared main layouts
sl: Število rezervnih glavnih razporeditev

[ctx: @label:textbox completes spinbox, x main layouts]
en: main layouts
sl: glavne razporeditve

[ctx: @info]
en: You can have up to 4 main layouts, all other layouts are spare. Spare layouts are not included when cycling through the layouts, but can be accessed through the keyboard indicator applet or by setting a custom shortcut.
sl: Imate lahko do 4 glavne razporeditve, vse druge razporeditve so rezervne. Rezervne razporeditve niso vključene pri kolobarjenju med razporeditvami, vendar je do njih mogoče dostopati prek programčka indikatorja na tipkovnici ali z nastavitvijo bližnjice po meri.

[ctx: @label:group Shortcut to change the keyboard layout. Keep it short]
en: Change layout shortcut:
sl: Zamenjaj bližnjico razporeditve:

[ctx: @label Change layout shortcut or "Configure Switching"]
en: or
sl: ali

[ctx: @title]
en: Configure Switching
sl: Konfiguriraj preklapljanje

[ctx: @title:group]
en: Behavior
sl: Obnašanje

[ctx: @label:listbox]
en: Switching layout affects:
sl: Preklapljanje razporeditve vpliva na:

[ctx: @item:inlistbox]
en: All windows
sl: Vsa okna

[ctx: @item:inlistbox]
en: All windows on current desktop
sl: Vsa okna na trenutnem namizju

[ctx: @item:inlistbox]
en: All windows of current application
sl: Vsa okna trenutne aplikacije

[ctx: @item:inlistbox]
en: Current window only
sl: Samo trenutno okno

[ctx: @label:checkbox]
en: Show notification on layout change
sl: Prikaži obvestilo ob spremembi postavitve

[ctx: @title:group]
en: Shortcuts
sl: Bližnjice

[ctx: @option:textbox]
en: Change layout:
sl: Spremeni razporeditev:

[ctx: @option:textbox]
en: Switch to last used layout:
sl: Preklopi na nedavno uporabljeno razporeditev:

[ctx: @title:group]
en: Legacy Shortcuts
sl: Podedovane bližnjice

[ctx: @info]
en: Legacy X11 shortcuts allow finer control of modifier-only shortcuts and have slightly better support on X11 in edge cases. They can also be used on Wayland.<nl/><nl/>Setting these shortcuts will take you to the Key bindings page.
sl: Podedovane bližnjice X11 omogočajo natančnejši nadzor nad bližnjicami samo za modifikatorje in imajo nekoliko boljšo podporo na X11 v robnih primerih. Uporabljajo se lahko tudi na Waylandu.<nl/><nl/>Če nastavite te bližnjice, boste preusmerjeni na stran z vezavami tipk.

[ctx: @option:textbox]
en: Alternative symbols:
sl: Alternativni simboli:

[ctx: @info]
en: Modifier keys can be used to type additional characters, symbols, and diacritical marks.
sl: Modifikacijske tipke lahko uporabite za vnos dodatnih znakov, simbolov in diakritičnih znakov.

en: %1 shortcut | %1 shortcuts
sl[0]: %1 bližnjica
sl[1]: %1 bližnjici
sl[2]: %1 bližnjice
sl[3]: %1 bližnjic

[ctx: no shortcuts defined]
en: None
sl: Brez
