plasma-desktop - en to ru translation catalogue (14 entries)

en: Keyboard Layout: %1
ru: Раскладка клавиатуры: %1

en: Username
ru: Имя пользователя

en: Password
ru: Пароль

en: Log In
ru: Войти

en: Caps Lock is on
ru: Включён режим Caps Lock

[ctx: Suspend to RAM]
en: Sleep
ru: Сон

en: Restart
ru: Перезапустить

en: Shut Down
ru: Выключить

[ctx: For switching to a username and password prompt]
en: Other…
ru: Другой…

en: Type in Username and Password
ru: Введите имя пользователя и пароль

en: List Users
ru: Список пользователей

[ctx: Button to show/hide virtual keyboard]
en: Virtual Keyboard
ru: Виртуальная клавиатура

en: Login Failed
ru: Не удалось выполнить вход

en: Desktop Session: %1
ru: Графический сеанс: %1
