plasma-desktop - en to ro translation catalogue (36 entries)

en: Favorite Plugins
ro: Extensii favorite

en: Available Plugins
ro: Extensii disponibile

en: Configure KRunner…
ro: Configurează KRunner…

en: Get New Plugins…
ro: Obține extensii noi…

en: Enable or disable plugins (used in KRunner, Application Launcher, and the Overview effect). Mark plugins as favorites and arrange them in order you want to prioritize them.
ro: Activați sau dezactivați extensii (folosite în KRunner, lansatorul de aplicații, și efectul de prezentare generală). Marcați extensiile ca favorite și le aranjați în ordinea în care doriți să le prioritizați.

en: Remove from favorites
ro: Elimină din favorite

en: Add to favorites
ro: Adaugă la favorite

[ctx: @info:status]
en: Failed to run install script in terminal <message>%1</message>
ro: Execuția scriptului de instalare în terminal a eșuat <message>%1</message>

[ctx: @info]
en: Installation executed successfully, you may now close this window
ro: Instalare executată cu succes, puteți închide această fereastră

[ctx: @info]
en: Uninstallation executed successfully, you may now close this window
ro: Dezinstalare executată cu succes, puteți închide această fereastră

en: Failed to copy file %1 to %2
ro: Copierea fișierului %1 la %2 a eșuat

[ctx: @info]
en: Failed to remove file %1:<nl/>%2
ro: Eliminarea fișierului %1 a eșuat:<nl/>%2

[ctx: @info]
en: KRunner plugin installation failed
ro: Instalarea extensiei KRunner a eșuat

[ctx: @info:shell]
en: Command to execute: install or uninstall
ro: Comanda de executat: „install” sau „uninstall”

[ctx: @info:shell]
en: Path to archive or extracted folder
ro: Calea spre arhivă sau dosarul extras

[ctx: @info:shell]
en: Do not show a visual confirmation dialog
ro: Nu afișa un dialog de confirmare vizuală

[ctx: @info]
en: No PackageKit support
ro: Suportul PackageKit lipsește

[ctx: @title:window]
en: Confirm Installation
ro: Confirmă instalarea

[ctx: @info]
en: You are about to install a binary package. You should only install these from a trusted author/packager.
ro: Sunteți pe cale de a instala un pachet binar. Instalați aceste pachete doar de la autori și împachetatori de încredere.

[ctx: @action:button]
en: Accept Risk And Continue
ro: Acceptă riscul și continuă

[ctx: @action:button]
en: View File
ro: Vezi fișierul

[ctx: @info]
en: The mime type %1 is not supported by the packagekit backend
ro: Tipul MIME %1 nu e susținut de platforma PackageKit

[ctx: @info]
en: This plugin executes the following command for starting the "%1" service:<nl/>%2
ro: Această extensie execută următoarea comandă pentru pornirea serviciului „%1”:<nl/>%2

[ctx: @info]
en: This plugin does not provide an uninstallation script. Please contact the author. You can try to uninstall the plugin manually.<nl/>If you do not feel capable or comfortable with this, click <interface>Cancel</interface>  now.
ro: Această extensie nu furnizează un script de dezinstalare. Contactați autorul. Puteți încerca să dezinstalați extensia manual.<nl/>Dacă nu vă simțiți capabil sau confortabil să faceți aceasta, apăsați pe <interface>Renunță</interface> acum.

[ctx: @info]
en: This plugin does not provide an uninstallation script. Please contact the author. You can try to uninstall the plugin manually. Please have a look at the README for instructions from the author.<nl/>If you do not feel capable or comfortable with this, click <interface>Cancel</interface>  now.
ro: Această extensie nu furnizează un script de dezinstalare. Contactați autorul. Puteți încerca să dezinstalați extensia manual. Consultați README pentru instrucțiuni de la autor.<nl/>Dacă nu vă simțiți capabil sau confortabil să faceți aceasta, apăsați pe <interface>Renunță</interface> acum.

[ctx: @info]
en: This plugin does not provide an installation script. Please contact the author. You can try to install the plugin manually.<nl/>If you do not feel capable or comfortable with this, click <interface>Cancel</interface>  now.
ro: Această extensie nu furnizează un script de instalare. Contactați autorul. Puteți încerca să instalați extensia manual.<nl/>Dacă nu vă simțiți capabil sau confortabil să faceți aceasta, apăsați pe <interface>Renunță</interface> acum.

[ctx: @info]
en: This plugin does not provide an installation script. Please contact the author. You can try to install the plugin manually. Please have a look at the README for instructions from the author.<nl/>If you do not feel capable or comfortable with this, click <interface>Cancel</interface>  now.
ro: Această extensie nu furnizează un script de instalare. Contactați autorul. Puteți încerca să instalați extensia manual. Consultați README pentru instrucțiuni de la autor.<nl/>Dacă nu vă simțiți capabil sau confortabil să faceți aceasta, apăsați pe <interface>Renunță</interface> acum.

[ctx: @info]
en: This plugin uses a script for installation which can pose a security risk. Please examine the entire plugin's contents before installing, or at least read the script's source code.<nl/>If you do not feel capable or comfortable with this, click <interface>Cancel</interface>  now.
ro: Această extensie folosește un script pentru instalare, care poate prezenta un risc de securitate. Examinați conținutul întregii extensii înainte de a o instala, sau cel puțin citiți codul-sursă al scriptului.<nl/>Dacă nu vă simțiți capabil sau confortabil să faceți aceasta, apăsați pe <interface>Renunță</interface> acum.

[ctx: @info]
en: This plugin uses a script for installation which can pose a security risk. Please examine the entire plugin's contents before installing, or at least read the README file and the script's source code.<nl/>If you do not feel capable or comfortable with this, click <interface>Cancel</interface>  now.
ro: Această extensie folosește un script pentru instalare, care poate prezenta un risc de securitate. Examinați conținutul întregii extensii înainte de a o instala, sau cel puțin citiți fișierul README și codul-sursă al scriptului.<nl/>Dacă nu vă simțiți capabil sau confortabil să faceți aceasta, apăsați pe <interface>Renunță</interface> acum.

[ctx: @action:button]
en: Mark entry as uninstalled
ro: Marchează înregistrarea ca dezinstalată

[ctx: @action:button]
en: Mark entry as installed
ro: Marchează înregistrarea ca instalată

[ctx: @action:button]
en: View Script
ro: Vezi scriptul

[ctx: @action:button]
en: View Source Directory
ro: Vezi dosarul sursă

[ctx: @action:button]
en: View %1
ro: Vezi %1

[ctx: @info]
en: Could not resolve package name of %1
ro: Nu s-a putut rezolva denumirea pachetului pentru %1

[ctx: @info]
en: Failed to run install command: <message>%1</message>
ro: Rularea comenzii de instalare a eșuat: <message>%1</message>
