plasma-desktop - en to pt_BR translation catalogue (6 entries)

en: Automatic
pt_BR: Automático

en: No touchscreens found
pt_BR: Nenhuma tela sensível ao toque encontrada

en: Connect an external touchscreen
pt_BR: Conecte uma tela sensível ao toque externa

[ctx: @label:listbox The device we are configuring]
en: Device:
pt_BR: Dispositivo:

en: Enabled:
pt_BR: Habilitado:

en: Target display:
pt_BR: Tela de destino:
