plasma-desktop - en to pt translation catalogue (21 entries)

en: Emoji Selector
pt: Selector de Emojis

en: Replace an existing instance
pt: Substituir uma instância existente

en: Search
pt: Procurar

en: Clear History
pt: Limpar o Histórico

[ctx: @item:inmenu]
en: Copy Character
pt: Copiar o Carácter

en: %1 copied to the clipboard
pt: O %1 foi copiado para a área de transferência

[ctx: @item:inmenu]
en: Copy Description
pt: Copiar a Descrição

en: No recent Emojis
pt: Sem emojis recentes

en: Recent
pt: Recente

en: All
pt: Tudo

en: Categories
pt: Categorias

[ctx: Emoji Category]
en: Smileys and Emotion
pt: Sorrisos e Emoções

[ctx: Emoji Category]
en: People and Body
pt: Pessoas e Corpo

[ctx: Emoji Category]
en: Component
pt: Componente

[ctx: Emoji Category]
en: Animals and Nature
pt: Animais e Natureza

[ctx: Emoji Category]
en: Food and Drink
pt: Comida e Bebida

[ctx: Emoji Category]
en: Travel and Places
pt: Viagens e Locais

[ctx: Emoji Category]
en: Activities
pt: Actividades

[ctx: Emoji Category]
en: Objects
pt: Objectos

[ctx: Emoji Category]
en: Symbols
pt: Símbolos

[ctx: Emoji Category]
en: Flags
pt: Bandeiras
