kcmkeyboard - en to pl translation catalogue (71 entries)

en: Keyboard Layout Switcher
pl: Przełącznik układu klawiatury

en: Switch to Next Keyboard Layout
pl: Przełącz do następnego układu klawiatury

en: Switch to Last-Used Keyboard Layout
pl: Przełącz na ostatnio używany układ klawiatury

en: Switch keyboard layout to %1
pl: Przełącz układ klawiatury na %1

[ctx: unknown keyboard model vendor]
en: Unknown
pl: Nieznany

[ctx: app display name]
en: Keyboard Preview
pl: Podgląd klawiatury

[ctx: app description]
en: Keyboard layout visualization
pl: Zobrazowanie układu klawiatury

[ctx: @label]
en: The keyboard geometry failed to load. This often indicates that the selected model does not support a specific layout or layout variant. This problem will likely also present when you try to use this combination of model, layout and variant.
    Previewing layouts that are defined outside your systems xkb directory is not supported and  will also trigger this message. These might still work fine if applied
pl: Nie udało się wczytać geometrii klawiatury. Zazwyczaj oznacza to, że wybrany model nie obsługuje danego układu lub odmiany układu. Ten kłopot lub się także pojawiać, gdy użyte jest połączenie modeli, układów i odmian.
    Podgląd układów, które są określone poza twoim katalogiem systemowym xkb nie jest obsługiwane i także spowoduje pojawienie się tej wiadomości. Po zastosowaniu tego może to nadal działać dobrze

[ctx: @title]
en: Key Bindings
pl: Skróty klawiszowe

[ctx: @label:checkbox]
en: Configure keyboard options
pl: Ustawienia klawiatury

[ctx: @action:button]
en: Reset
pl: Wyzeruj

[ctx: @info accessible]
en: Reset selected options for this group
pl: Wyzeruj zaznaczone pola dla tej grupy

[ctx: @info:tooltip]
en: Reset selected options for this group
pl: Wyzeruj zaznaczone pola dla tej grupy

[ctx: @title:window]
en: Add Layout
pl: Dodaj układ

[ctx: @label:textbox]
en: Short layout name
pl: Krótka nazwa układu

[ctx: @info]
en: The abbreviated name of the selected layout, which will be displayed in the system tray. You can change this setting yourself.
pl: Skrócona nazwa wybranego układu, która zostanie wyświetlona na tacce systemowej. To ustawienie możesz zmienić samodzielnie.

[ctx: @option:textbox]
en: Shortcut:
pl: Skrót:

[ctx: @action:button]
en: Preview
pl: Podgląd

[ctx: @action:button]
en: Configure Switching…
pl: Ustaw przełączanie…

[ctx: @action:button accessible]
en: Configure Switching
pl: Ustawienia przełączania

[ctx: @action:button]
en: Key Bindings
pl: Skróty klawiszowe

[ctx: @action:button accessible]
en: Key Bindings
pl: Skróty klawiszowe

[ctx: @action:button Layout]
en: Add…
pl: Dodaj…

[ctx: @action:button accessible]
en: Add layout
pl: Dodaj układ

[ctx: @label:checkbox configure layouts option]
en: Enable
pl: Włącz

[ctx: @label:checkbox accessible]
en: Configure Layouts
pl: Ustawienia układów

[ctx: @label:listbox]
en: NumLock on startup:
pl: NumLock po uruchomieniu:

[ctx: @item:inlistbox Turn on "NumLock" on startup]
en: Turn on
pl: Włącz

[ctx: @item:inlistbox Turn off "NumLock" on startup]
en: Turn off
pl: Wyłącz

[ctx: @item:inlistbox Leave "NumLock" at whatever it was set to before Plasma started up]
en: Leave unchanged
pl: Pozostaw bez zmian

[ctx: @label:checkbox]
en: Key repeat:
pl: Powtórzenie klawisza:

[ctx: @label:checkbox accessible]
en: Key repeat
pl: Powtórzenie klawisza

[ctx: @label:textbox Key repeat delay]
en: Delay:
pl: Opóźnienie:

[ctx: @label:spinbox accessible]
en: Key repeat delay %1
pl: Opóźnienie powtórzenia klawisza %1

[ctx: @label:textbox Key repeat rate]
en: Rate:
pl: Szybkość:

[ctx: @label:spinbox accessible]
en: Key repeat rate %1
pl: Szybkość powtórzeń klawisza %1

[ctx: @spinbox:value Key repeat rate]
en: %1 repeats/s
pl: %1 powtórzeń/s

[ctx: @spinbox:value Key repeat rate]
en: repeats/s
pl:  powtórzeń/s

[ctx: @label:textbox]
en: Test area:
pl: Obszar próbny:

[ctx: @info:placeholder]
en: Type here to test settings
pl: Pisz tutaj, aby wypróbować ustawienia

[ctx: @title:view]
en: Layouts
pl: Układy

[ctx: @action:button]
en: Move Up
pl: Przesuń w górę

[ctx: @action:button accessible]
en: Move %1 layout up
pl: Przesuń układ %1 w górę

[ctx: @action:button]
en: Move Down
pl: Przesuń w dół

[ctx: @action:button accessible]
en: Move %1 layout Down
pl: Przesuń %1 w dół

[ctx: @action:button accessible]
en: Preview
pl: Podgląd

[ctx: @action:button]
en: Remove
pl: Usuń

[ctx: @action:button accessible]
en: Remove layout %1
pl: Usuń układ %1

[ctx: @label:checkbox]
en: Spare layouts:
pl: Zapasowe układy:

[ctx: @label:spinbox]
en: Number of spared main layouts
pl: Liczba zachowanych głównych układów

[ctx: @label:textbox completes spinbox, x main layouts]
en: main layouts
pl: główne układy

[ctx: @info]
en: You can have up to 4 main layouts, all other layouts are spare. Spare layouts are not included when cycling through the layouts, but can be accessed through the keyboard indicator applet or by setting a custom shortcut.
pl: Możesz mieć do 4 głównych układów. Wszystkie pozostałe to zapasowe. Te zapasowe nie pojawiają się przy przełączaniu między układami, ale można na nie przełączyć poprzez aplet klawiatury lub poprzez samodzielnie ustawiony skrót klawiszowy.

[ctx: @label:group Shortcut to change the keyboard layout. Keep it short]
en: Change layout shortcut:
pl: Skrót zmiany układu:

[ctx: @label Change layout shortcut or "Configure Switching"]
en: or
pl: lub

[ctx: @title]
en: Configure Switching
pl: Ustawienia przełączania

[ctx: @title:group]
en: Behavior
pl: Zachowanie

[ctx: @label:listbox]
en: Switching layout affects:
pl: Przełączenie układu wpływa na:

[ctx: @item:inlistbox]
en: All windows
pl: Wszystkie okna

[ctx: @item:inlistbox]
en: All windows on current desktop
pl: Wszystkie okna bieżącego pulpitu

[ctx: @item:inlistbox]
en: All windows of current application
pl: Wszystkie okna bieżącej aplikacji

[ctx: @item:inlistbox]
en: Current window only
pl: Tylko bieżące okno

[ctx: @label:checkbox]
en: Show notification on layout change
pl: Pokaż powiadomienie po zmianie układu

[ctx: @title:group]
en: Shortcuts
pl: Skróty

[ctx: @option:textbox]
en: Change layout:
pl: Zmień układ:

[ctx: @option:textbox]
en: Switch to last used layout:
pl: Przełącz na ostatnio używany układ:

[ctx: @title:group]
en: Legacy Shortcuts
pl: Stare skróty

[ctx: @info]
en: Legacy X11 shortcuts allow finer control of modifier-only shortcuts and have slightly better support on X11 in edge cases. They can also be used on Wayland.<nl/><nl/>Setting these shortcuts will take you to the Key bindings page.
pl: Stare skróty X11 zapewniają lepszą obsługę skrótów składających się tylko z klawiszy odmieniających i mają trochę lepszą obsługę na X11 w przypadkach szczególnych. Można ich używać także na Waylandzie.<nl/> <nl/> Ustawienie tych skrótów przeniesie cię na ich stronę.

[ctx: @option:textbox]
en: Alternative symbols:
pl: Zamienne symbole:

[ctx: @info]
en: Modifier keys can be used to type additional characters, symbols, and diacritical marks.
pl: Klawiszy odmieniających można użyć do wpisywania dodatkowych znaków, symboli lub znaków diakrytycznych.

en: %1 shortcut | %1 shortcuts
pl[0]: %1 skrót
pl[1]: %1 skróty
pl[2]: %1 skrótów

[ctx: no shortcuts defined]
en: None
pl: Brak
