kcmsmserver - en to pa translation catalogue (22 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (confirmLogout), group (General)
en: Confirm logout
pa: ਲਾਗਆਉਟ ਦੀ ਪੁਸ਼ਟੀ

note: i18n: ectx: label, entry (shutdownType), group (General)
en: Default leave option
pa: ਡਿਫਾਲਟ ਛੱਡੋ ਚੋਣ

note: i18n: ectx: label, entry (loginMode), group (General)
en: On login
pa: ਲਾਗਇਨ ਉੱਤੇ

note: i18n: ectx: label, entry (excludeApps), group (General)
en: Applications to be excluded from session
pa: ਸ਼ੈਸ਼ਨ ਵਿੱਚੋਂ ਅਲਹਿਦਾ ਰੱਖਣ ਵਾਲੀਆਂ ਐਪਲੀਕੇਸ਼ਨਾਂ

en: The system must be restarted before manual session saving becomes active.
pa: ਖੁਦ ਸ਼ੈਸ਼ਨ ਸੰਭਾਲਣ ਨੂੰ ਸਰਗਰਮ ਹੋਣ ਤੋਂ ਪਹਿਲਾਂ ਸਿਸਟਮ ਨੂੰ ਮੁੜ-ਚਾਲੂ ਕਰਨਾ ਪਵੇਗਾ।

en: Restart
pa: ਮੁੜ-ਚਾਲੂ ਕਰੋ

en: Failed to request restart to firmware setup: %1
pa: ਫਿਰਮਵੇਅਰ ਸੈਟਅੱਪ ਕਰਨ ਲਈ ਮੁੜ-ਸ਼ੁਰੂ ਕਰਨ ਲਈ ਅਸਫ਼ਲ ਹੈ: %1

en: Next time the computer is restarted, it will enter the UEFI setup screen.
pa: ਅਗਲੀ ਵਾਰ ਜਦੋਂ ਕੰਪਿਊਟਰ ਮੁੜ-ਸ਼ੁਰੂ ਹੁੰਦਾ ਹੈ ਤਾਂ ਇਹ UEFI ਸੈਟਅੱਪ ਸਕਰੀਨ ਵਿੱਚ ਜਾਏਗਾ।

en: Next time the computer is restarted, it will enter the firmware setup screen.
pa: ਅਗਲੀ ਵਾਰ ਜਦੋਂ ਕੰਪਿਊਟਰ ਮੁੜ-ਸ਼ੁਰੂ ਹੁੰਦਾ ਹੈ ਤਾਂ ਇਹ ਫਿਰਮਵੇਅਰ ਸੈਟਅੱਪ ਸਕਰੀਨ ਵਿੱਚ ਜਾਏਗਾ।

en: Restart Now
pa: ਹੁਣੇ ਮੁੜ-ਚਾਲੂ ਕਰੋ

[ctx: @label beginning of the logical sentence 'Ask for confirmation on shutdown, restart, and logout.']
en: Ask for confirmation:
pa: ਤਸਦੀਕ ਲਈ ਪੁੱਛੋ:

[ctx: @option:check end of the logical sentence 'Ask for confirmation on shutdown, restart, and logout.']
en: On shutdown, restart, and logout
pa: ਬੰਦ ਕਰਨ, ਮੁੜ-ਚਾਲੂ ਕਰਨ ਤੇ ਲਾਉਟ ਕਰਨ ਉੱਤੇ

[ctx: @title:group]
en: Session Restore
pa: ਸ਼ੈਸ਼ਨ ਬਹਾਲ ਕਰੋ

en: On login, launch apps that were open:
pa: ਲਾਗਇਨ ਸਮੇਂ ਖੁੱਲ੍ਹੀਆਂ ਐਪਾਂ ਨੂੰ ਚਲਾਓ:

[ctx: @option:radio Automatic style of session restoration]
en: On last logout
pa: ਪਿਛਲੀ ਵਾਰ ਲਾਗ ਆਉਟ ਸਮੇਂ

[ctx: @option:radio Manual style of session restoration]
en: When session was manually saved
pa: ਜਦੋਂ ਸ਼ੈਸ਼ਨ ਨੂੰ ਖੁਦ ਸੰਭਾਲਿਆ ਗਿਆ ਹੈ

[ctx: @option:radio Here 'session' refers to the technical concept of session restoration, whereby the windows that were open on logout are re-opened on the next login]
en: Start with an empty session
pa: ਇੱਕ ਖਾਲੀ ਸ਼ੈਸ਼ਨ ਨਾਲ ਸ਼ੁਰੂ ਕਰੋ

en: Ignored applications:
pa: ਅਣਡਿੱਠੀਆਂ ਕੀਤੀਆਂ ਐਪਲੀਕੇਸ਼ਨਾਂ:

[ctx: @title:group]
en: Firmware
pa: ਫਿਰਮਵੇਅਰ

[ctx: @label:check part of a sentence: After next restart enter UEFI/Firmware setup screen]
en: After next restart:
pa: ਅਗਲੀ ਵਾਰ ਮੁੜ-ਚਾਲੂ ਹੋਣ ਦੇ ਬਾਅਦ:

[ctx: @option:check]
en: Enter UEFI setup screen
pa: UEFI ਸੈਟਅੱਪ ਸਕਰੀਨ ਵਿੱਚ ਜਾਓ

[ctx: @option:check]
en: Enter firmware setup screen
pa: ਫਿਰਮਵੇਅਰ ਸੈਟਅੱਪ ਸਕਰੀਨ ਵਿੱਚ ਜਾਓ
