plasma-desktop - en to pa translation catalogue (19 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (keepHistoryFor), group (Plugin-org.kde.ActivityManager.Resources.Scoring)
en: How many months keep the activity history
pa: ਸਰਗਰਮੀ ਦੇ ਅਤੀਤ ਨੂੰ ਕਿੰਨੇ ਮਹੀਨਿਆ ਤੱਕ ਰੱਖਣਾ ਹੈ

note: i18n: ectx: label, entry (whatToRemember), group (Plugin-org.kde.ActivityManager.Resources.Scoring)
en: Which data to keep in activity history
pa: ਸਰਗਰਮੀ ਅਤੀਤ ਵਿੱਚ ਕਿਹੜਾ ਡਾਟਾ ਰੱਖਣਾ ਹੈ

note: i18n: ectx: label, entry (allowedApplications), group (Plugin-org.kde.ActivityManager.Resources.Scoring)
en: List of Applications whose activity history to save
pa: ਐਪਲੀਕੇਸ਼ਨਾਂ ਦੀ ਸੂਚੀ, ਜਿਹਨਾਂ ਦੇ ਸਰਗਰਮੀ ਅਤੀਤ ਨੂੰ ਸੰਭਾਲਣਾ ਹੈ

note: i18n: ectx: label, entry (blockedApplications), group (Plugin-org.kde.ActivityManager.Resources.Scoring)
en: List of Applications whose activity history not to save
pa: ਐਪਲੀਕੇਸ਼ਨਾਂ ਦੀ ਸੂਚੀ, ਜਿਹਨਾਂ ਦੇ ਸਰਗਰਮੀ ਅਤੀਤ ਨੂੰ ਨਹੀਂ ਸੰਭਾਲਣਾ ਹੈ

[ctx: unlimited number of months]
en: Forever
pa: ਹਮੇਸ਼ਾਂ

en: Forget the last hour
pa: ਪਿਛਲੇ ਘੰਟੇ ਲਈ ਭੁੱਲ ਜਾਓ

en: Forget the last two hours
pa: ਪਿਛਲੇ ਦੋ ਘੰਟਿਆਂ ਲਈ ਭੁੱਲ ਜਾਓ

en: Forget a day
pa: ਦਿਨ ਲਈ ਭੁੱਲ ਜਾਓ

en: Forget everything
pa: ਹਰ ਚੀਜ਼ ਭੁੱਲ ਜਾਓ

[ctx: unit of time. months to keep the history]
en:  month |  months
pa[0]:  ਮਹੀਨਾ
pa[1]:  ਮਹੀਨੇ

[ctx: for in 'keep history for 5 months']
en: For
pa: ਇਸ ਲਈ

note: i18n: ectx: property (text), widget (KMessageWidget, messageWidget)
en: Cleared the activity history.
pa: ਸਰਗਰਮੀ ਅਤੀਤ ਨੂੰ ਮਿਟਾਇਆ ਗਿਆ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelKeepHistory)
en: Keep history:
pa: ਅਤੀਤ ਰੱਖੋ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonClearRecentHistory)
en: Clear History
pa: ਅਤੀਤ ਨੂੰ ਮਿਟਾਓ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioRememberAllApplications)
en: For a&ll applications
pa: ਸਾਰੀਆਂ ਐਪਲੀਕੇਸ਼ਨਾਂ ਲਈ(&l)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioDontRememberApplications)
en: &Do not remember
pa: ਯਾਦ ਨਾ ਰੱਖੋ(&D)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioRememberSpecificApplications)
en: O&nly for specific applications:
pa: ਸਿਰਫ਼਼ ਖਾਸ ਐਪਲੀਕੇਸ਼ਨਾਂ ਲਈ ਹੀ(&n):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelRememberDocuments)
en: Remember opened documents:
pa: ਖੋਲ੍ਹੇ ਗਏ ਦਸਤਾਵੇਜ਼ ਯਾਦ ਰੱਖੋ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_blockedByDefault)
en: Blacklist applications not on the list
pa: ਇਸ ਸੂਚੀ ਤੋਂ ਬਿਨਾਂ ਸਾਰੀਆਂ ਐਪਲੀਕੇਸ਼ਨਾਂ ਉੱਤੇ ਪਾਬੰਦੀ ਲਗਾਓ
