plasma-desktop - en to pa translation catalogue (32 entries)

en: File
pa: ਫਾਇਲ

en: Edit
pa: ਸੋਧੋ

en: Navigation
pa: ਨੇਵੀਗੇਸ਼ਨ

en: View
pa: ਵੇਖੋ

en: Settings
pa: ਸੈਟਿੰਗਾਂ

en: Help
pa: ਮਦਦ

en: Applications
pa: ਐਪਲੀਕੇਸ਼ਨਾਂ

en: Commands
pa: ਕਮਾਂਡਾਂ ਚਲਾਓ

en: System Services
pa: ਸਿਸਟਮ ਸੇਵਾਵਾਂ

en: Common Actions
pa: ਆਮ ਕਾਰਵਾਈਆਂ

[ctx: @action:button]
en: Cancel Export
pa: ਐਕਸਪੋਰਟ ਰੱਦ ਕਰੋ

[ctx: @action:button Export shortcut scheme]
en: Export…
pa: …ਐਕਸਪੋਰਟ

[ctx: @action:button Add new shortcut]
en: Add New
pa: ਨਵਾਂ ਜੋੜੋ

[ctx: @action:menu End of the sentence 'Add New Application…']
en: Application…
pa: ਐਪਲੀਕੇਸ਼ਨ…

[ctx: @action:menu End of the sentence 'Add New Command or Script…']
en: Command or Script…
pa: ਕਮਾਂਡ ਜਾਂ ਸਕ੍ਰਿਪਟ…

[ctx: Template for file dialog]
en: Shortcut Scheme (*.kksrc)
pa: ਸ਼ਾਰਟਕੱਟ ਸਕੀਮ (*.kksrc)

en: Edit Command
pa: ਕਮਾਂਡ ਨੂੰ ਸੋਧੋ

en: Add Command
pa: ਕਮਾਂਡ ਨੂੰ ਜੋੜੋ

en: Save
pa: ਸੰਭਾਲੋ

en: Add
pa: ਜੋੜੋ

[ctx: @action:button]
en: Choose…
pa: …ਚੁਣੋ

[ctx: @title:window]
en: Choose Script File
pa: ਸਕ੍ਰਿਪਟ ਫਾਇਲ ਨੂੰ ਚੁਣੋ

en: Custom Scheme
pa: ਕਸਟਮ ਸਕੀਮ

en: Select File…
pa: …ਫਾਇਲ ਨੂੰ ਚੁਣੋ

en: Import
pa: ਇੰਪੋਰਟ ਕਰੋ

en: Editing shortcut: %1
pa: ਸ਼ਾਰਟਕੱਟ ਨੂੰ ਸੋਧਿਆ ਜਾ ਰਿਹਾ ਹੈ: %1

en: No active shortcuts
pa: ਕੋਈ ਸਰਗਰਮ ਸ਼ਾਰਟਕੱਟ ਨਹੀਂ ਹੈ

[ctx: %1 decides if singular or plural will be used]
en: Default shortcut | Default shortcuts
pa[0]: ਡਿਫਾਲਟ ਸ਼ਾਰਟਕੱਟ
pa[1]: ਡਿਫਾਲਟ ਸ਼ਾਰਟਕੱਟ

en: No default shortcuts
pa: ਕੋਈ ਡਿਫਾਲਟ ਸ਼ਾਰਟਕੱਟ ਨਹੀਂ ਹੈ

en: Default shortcut %1 is enabled.
pa: ਡਿਫਾਲਟ ਸ਼ਾਰਟਕੱਟ %1 ਸਮਰੱਥ ਹੈ।

en: Default shortcut %1 is disabled.
pa: ਡਿਫਾਲਟ ਸ਼ਾਰਟਕੱਟ %1 ਅਸਮਰੱਥ ਹੈ।

en: Custom shortcuts
pa: ਪਸੰਦੀਦਾ ਸ਼ਾਰਟਕੱਟ
