kcmcomponentchooser - en to pa translation catalogue (36 entries)

en: Other…
pa: …ਹੋਰ

en: Select default archive manager
pa: ਮੂਲ ਅਕਾਇਵ ਮੈਨੇਜਰ ਨੂੰ ਚੁਣੋ

en: Select default browser
pa: ਮੂਲ ਬਰਾਊਜ਼ਰ ਨੂੰ ਚੁਣੋ

en: Select default e-mail client
pa: ਮੂਲ ਈ-ਮੇਲ ਕਲਾਈਂਟ ਨੂੰ ਚੁਣੋ

en: Select default file manager
pa: ਮੂਲ ਫਾਇਲ ਮੈਨੇਜਰ ਨੂੰ ਚੁਣੋ

en: Select default map
pa: ਮੂਲ ਨਕਸ਼ੇ ਨੂੰ ਚੁਣੋ

en: Select default image viewer
pa: ਮੂਲ ਚਿੱਤਰ ਦਰਸ਼ਕ ਨੂੰ ਚੁਣੋ

en: Select default music player
pa: ਮੂਲ ਸੰਗੀਤ ਪਲੇਅਰ ਨੂੰ ਚੁਣੋ

en: Select default PDF viewer
pa: ਮੂਲ PDF ਦਰਸ਼ਕ ਨੂੰ ਚੁਣੋ

en: Select default dialer application
pa: ਮੂਲ ਡਾਇਲਰ ਐਪਲੀਕੇਸ਼ਨ ਨੂੰ ਚੁਣੋ

en: Select default terminal emulator
pa: ਮੂਲ ਟਰਮੀਨਲ ਈਮੂਲੇਟਰ ਚੁਣੋ

en: Select default text editor
pa: ਮੂਲ ਟੈਕਸਟ ਐਡੀਟਰ ਨੂੰ ਚੁਣੋ

en: Select default video player
pa: ਮੂਲ ਵੀਡੀਓ ਪਲੇਅਰ ਨੂੰ ਚੁਣੋ

en: Details
pa: ਵੇਰਵੇ

en: This application can also open these file types:
pa: ਇਹ ਐਪਲੀਕੇਸ਼ਨ ਇਹ ਫਾਇਲ ਕਿਸਮਾਂ ਨੂੰ ਵੀ ਖੋਲ੍ਹ ਸਕਦੀ ਹੈ:

[ctx: @label %1 is a MIME type and %2 is an application name]
en: %1 (Currently opens in %2)
pa: %1 (ਇਸ ਵੇਲੇ %2 ਵਿੱਚ ਖੁੱਲ੍ਹਦਾ ਹੈ)

[ctx: @action:button %1 is an application name]
en: Open All in %1
pa: ਸਭ ਨੂੰ %1 ਵਿੱਚ ਖੋਲ੍ਹੋ

en: This application does not advertise support for the following file types, but may be able to open them anyway:
pa: ਇਹ ਐਪਲੀਕੇਸ਼ਨ ਅੱਗੇ ਦਿੱਤੀਆਂ ਫਾਇਲ ਕਿਸਮਾਂ ਲਈ ਸਹਿਯੋਗੀ ਹੋਣ ਦਾ ਦਾਅਵਾ ਨਹੀਂ ਕਰਦੀ ਹੈ, ਪਰ ਉਹਨਾਂ ਨੂੰ ਕਿਵੇਂ ਵੀ ਖੋਲ੍ਹ ਸਕਦੀ ਹੈ:

[ctx: @action:button]
en: Force All to Open in %1
pa: ਸਭ ਨੂੰ %1 ਵਿੱਚ ਖੋਲ੍ਹਣ ਲਈ ਮਜ਼ਬੂਰ ਕਰੋ

en: Configure Manually…
pa: ਖੁਦ ਸੰਰਚਨਾ ਕਰੋ…

[ctx: Internet related application’s category’s name]
en: Internet
pa: ਇੰਟਰਨੈੱਟ

en: Web browser:
pa: ਵੈੱਬ ਬਰਾਊਜ਼ਰ:

en: Email client:
pa: ਈ-ਮੇਲ ਕਲਾਈਂਟ:

[ctx: Default phone app]
en: Phone Numbers:
pa: ਫ਼ੋਨ ਨੰਬਰ:

[ctx: Multimedia related application’s category’s name]
en: Multimedia
pa: ਮਲਟੀਮੀਡਿਆ

en: Image viewer:
pa: ਚਿੱਤਰ ਦਰਸ਼ਕ:

en: Music player:
pa: ਸੰਗੀਤ ਪਲੇਅਰ:

en: Video player:
pa: ਵੀਡੀਓ ਪਲੇਅਰ:

[ctx: Documents related application’s category’s name]
en: Documents
pa: ਦਸਤਾਵੇਜ਼

en: Text editor:
pa: ਟੈਕਸਟ ਐਡੀਟਰ:

en: PDF viewer:
pa: PDF ਦਰਸ਼ਕ:

[ctx: Utilities related application’s category’s name]
en: Utilities
pa: ਸਹੂਲਤਾਂ

en: File manager:
pa: ਫਾਇਲ ਮੈਨੇਜਰ:

en: Terminal emulator:
pa: ਟਰਮੀਨਲ ਈਮੂਲੇਟਰ:

en: Archive manager:
pa: ਅਕਾਇਵ ਮੈਨੇਜਰ:

[ctx: Map related application’s category’s name]
en: Map:
pa: ਨਕਸ਼ਾ:
