kaccess - en to mai translation catalogue (72 entries)

en: The Shift key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
mai: शिफ्ट कुँजी ताला बन्न अछि आओर अखन निम्न कीप्रेस लेल सक्रिय रहताह

en: The Shift key is now active.
mai: शिफ्ट कुँजी अखन सक्रिय अछि

en: The Shift key is now inactive.
mai: शिफ्ट कुँजी अखन अक्रिय अछि

en: The Control key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
mai: कंट्रोल कुँजी ताला बन्न अछि आओर अखन निम्न कीप्रेस लेल सक्रिय रहताह

en: The Control key is now active.
mai: कंट्रोल कुँजी अखन सक्रिय अछि

en: The Control key is now inactive.
mai: कंट्रोल कुँजी अखन अक्रिय अछि

en: The Alt key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
mai: आल्ट कुँजी ताला बन्न अछि आओर अखन निम्न कीप्रेस लेल सक्रिय रहताह

en: The Alt key is now active.
mai: आल्ट कुँजी अखन सक्रिय अछि

en: The Alt key is now inactive.
mai: आल्ट कुँजी अखन अक्रिय अछि

en: The Win key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
mai: विन कुँजी ताला बन्न अछि आओर अखन निम्न कीप्रेसक लेल सक्रिय रहताह

en: The Win key is now active.
mai: विन कुँजी अखन सक्रिय अछि

en: The Win key is now inactive.
mai: विन कुँजी अखन अक्रिय अछि

en: The Meta key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
mai: मेटा कुँजी ताला बन्न अछि आओर अखन निम्न कीप्रेस लेल सक्रिय रहताह

en: The Meta key is now active.
mai: मेटा कुँजी अखन सक्रिय अछि

en: The Meta key is now inactive.
mai: मेटा कुँजी अखन अक्रिय अछि

en: The Super key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
mai: सुपर कुँजी ताला बन्न अछि आओर अखन निम्न कीप्रेस लेल सक्रिय रहत

en: The Super key is now active.
mai: सुपर कुँजी अखन सक्रिय अछि

en: The Super key is now inactive.
mai: सुपर कुँजी अखन अक्रिय अछि

en: The Hyper key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
mai: हायपर कुँजी ताला बन्न अछि आओर अखन निम्न कीप्रेस लेल सक्रिय रहताह

en: The Hyper key is now active.
mai: हायपर कुँजी अखन सक्रिय अछि

en: The Hyper key is now inactive.
mai: हायपर कुँजी अखन अक्रिय अछि

en: The Alt Graph key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
mai: आल्ट ग्राफ कुँजी ताला बन्न अछि आओर अखन निम्न कीप्रेस लेल सक्रिय रहताह

en: The Alt Graph key is now active.
mai: आल्ट ग्राफ कुँजी अखन सक्रिय अछि

en: The Alt Graph key is now inactive.
mai: आल्ट ग्राफ कुँजी अखन अक्रिय अछि

en: The Num Lock key has been activated.
mai: न्यूम लाक कुँजी सक्रिय कएल जाए चुकल अछि

en: The Num Lock key is now inactive.
mai: न्यूम लाक कुँजी आब अक्रिय अछि

en: The Caps Lock key has been activated.
mai: कैप्स लाक कुँजी सक्रिय कएल जाए चुकल अछि

en: The Caps Lock key is now inactive.
mai: कैप्स लाक कुँजी आब अक्रिय अछि

en: The Scroll Lock key has been activated.
mai: स्क्राल लाक कुँजी सक्रिय कएल जाए चुकल अछि

en: The Scroll Lock key is now inactive.
mai: स्क्राल लाक कुँजी आब अक्रिय अछि

en: AltGraph
mai: आल्ट-ग्राफ

en: Hyper
mai: हाइपर

en: Super
mai: सुपर

en: Meta
mai: मेटा

en: Warning
mai: चेतावनी

en: &When a gesture was used:
mai: जखन एकटा मुख मुद्रा प्रयोग कएल जाए (&W) :

en: Change Settings Without Asking
mai: बिन्यास मे परिवर्तनसभ केँ बिनु पूछल लागू करू

en: Show This Confirmation Dialog
mai: ई पुष्टिकरण समाद केँ देखाबू

en: Deactivate All AccessX Features & Gestures
mai: सभटा एक्सेसएक्स विशेषतासभ आ मुखमुद्रा केँ अक्रिय करू

en: Slow keys
mai: धीमा कुंजीसभ

en: Bounce keys
mai: उछलैत कुंजीसभ

en: Sticky keys
mai: सटल कुंजीसभ

en: Mouse keys
mai: माउस कुंजीसभ

en: Do you really want to deactivate "%1"?
mai: की अहाँ सचमुच "%1" केँ अक्रिय कएनाइ चाहैत छी?

en: Do you really want to deactivate "%1" and "%2"?
mai: की अहाँ सचमुच "%1" आओर "%2" केँ अक्रिय कएनाइ चाहैत छी?

en: Do you really want to deactivate "%1", "%2" and "%3"?
mai: की अहाँ सच्चे "%1", "%2" आओर "%3" केँ अक्रिय कएनाइ चाहैत छी?

en: Do you really want to deactivate "%1", "%2", "%3" and "%4"?
mai: की अहाँ सच्चे "%1", "%2", "%3" आओर "%4" केँ अक्रिय कएनाइ चाहैत छी?

en: Do you really want to activate "%1"?
mai: की अहाँ सचमुच "%1" केँ सक्रिय कएनाइ चाहैत छी?

en: Do you really want to activate "%1" and to deactivate "%2"?
mai: की अहाँ सचमुच "%1" केँ सक्रिय आओर "%2" केँ अक्रिय कएनाइ चाहैत छी?

en: Do you really want to activate "%1" and to deactivate "%2" and "%3"?
mai: की अहाँ सच्चे "%1" केँ सक्रिय आओर  "%2" आओर "%3" केँ अक्रिय कएनाइ चाहैत छी?

en: Do you really want to activate "%1" and to deactivate "%2", "%3" and "%4"?
mai: की अहाँ सच्चे "%1" केँ सक्रिय आओर "%2", "%3" आओर "%4" केँ अक्रिय कएनाइ चाहैत छी?

en: Do you really want to activate "%1" and "%2"?
mai: की अहाँ सच्चे "%1" आओर "%2" केँ सक्रिय कएनाइ चाहैत छी?

en: Do you really want to activate "%1" and "%2" and to deactivate "%3"?
mai: की अहाँ सच्चे "%1" आओर "%2" केँ सक्रिय अछि आओर "%3" केँ अक्रिय कएनाइ चाहैत छी?

en: Do you really want to activate "%1", and "%2" and to deactivate "%3" and "%4"?
mai: की अहाँ सच्चे "%1", आओर "%2" केँ सक्रिय आओर "%3" आओर "%4" केँ अक्रिय कएनाइ चाहैत छी?

en: Do you really want to activate "%1", "%2" and "%3"?
mai: की अहाँ सच्चे "%1", "%2" आओर "%3" केँ सक्रिय कएनाइ चाहैत छी?

en: Do you really want to activate "%1", "%2" and "%3" and to deactivate "%4"?
mai: की अहाँ सच्चे "%1", "%2" आओर "%3" केँ सक्रिय आओर "%4" केँ अक्रिय कएनाइ चाहैत छी?

en: Do you really want to activate "%1", "%2", "%3" and "%4"?
mai: की अहाँ सच्चे "%1", "%2", "%3" आओर "%4" केँ सक्रिय कएनाइ चाहैत छी?

en: An application has requested to change this setting.
mai: एकटा अनुप्रयोग ने एहि सेटिंग केँ बदलबाक लेल निवेदन कएलकाह.

en: You held down the Shift key for 8 seconds or an application has requested to change this setting.
mai: जँ तँ अहाँ शिफ्ट कुँजी केँ ८ सेकण्ड क' लेल दबएलहुँ अथवा कोनो अनुप्रयोग एहि सेटिंग केँ बदलबाक लेल पूछलक.

en: You pressed the Shift key 5 consecutive times or an application has requested to change this setting.
mai: अहाँ शिफ्ट कुँजी केँ ५ बार दबेनए छी अथवा कोनो अनुप्रयोग एहि बिन्यास केँ बदलब केर लेल निवेदन कएलकाह.

en: You pressed %1 or an application has requested to change this setting.
mai: अहाँ %1 केँ दबैलहुँ अथवा कोनो अनुप्रयोग एहि सेटिंग केँ बदलब क' लेल पूछलकाह.

en: An application has requested to change these settings, or you used a combination of several keyboard gestures.
mai: कोनो अनुप्रयोग ई सेटिंग केँ बदलब क' लेल पूछलक अथवा अहाँ कुंजीपट मुखमुद्रासभ केर संयोजन क' प्रयोग कएलकाह

en: An application has requested to change these settings.
mai: कोनो अनुप्रयोग ई बिन्याससभ केँ बदलब क' लेल पूछलकाह.

en: Slow keys has been disabled.
mai: धीमी कुंजीसभ अक्षम कएल गेल अछि.

en: Bounce keys has been disabled.
mai: बाउंस कुंजीसभ अक्षम कएल गेल अछि.

en: Sticky keys has been enabled. From now on, modifier keys will stay latched after you have released them.
mai: सटल कुंजीसभ सक्षम कएल गेल अछि. आब सँ अहाँक द्वारा रिलीज कएल जएबाक माडीफायर कुंजीसभ लैच रहत.

en: Sticky keys has been disabled.
mai: सटल कुंजीसभ अक्षम कएल गेल अछि

en: Mouse keys has been enabled. From now on, you can use the number pad of your keyboard in order to control the mouse.
mai: माउस कुंजीसभ सक्षम कएल गेल अछि. आब सँ अहाँ अपन कुंजीपट केर नंबर पैड क' इस्तेमाल माउस संकेतक केँ नियंत्रित करब क' लेल कए सकैत छी.

en: Mouse keys has been disabled.
mai: माउस कुंजीसभ अक्षम कएल गेल अछि

en: (c) 2000, Matthias Hoelzer-Kluepfel
mai: (c) 2000, मैथियास होल्जर-क्लूपफेल

en: Matthias Hoelzer-Kluepfel
mai: मैथियास होल्जर-क्लूपफेल

en: Author
mai: लेखक
