plasma-desktop - en to lv translation catalogue (9 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (KMessageWidget, kmessagewidget)
en: These settings adjust the QtQuick settings used by Plasma. Only adjust if you know what you are doing.
lv: Šie iestatījumi maina „Plasma“ izmantotos „QtQuick“ iestatījumus. Tos mainiet tikai tad, ja zināt, kas jādara.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Rendering Backend:
lv: Renderēšanas aizmugursistēma

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_SceneGraphBackend) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_RenderLoop)
en: Automatic
lv: Automātiska

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_SceneGraphBackend)
en: Software
lv: Programmatūras

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: GL Core Profile:
lv: GL Core profils:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Render Loop:
lv: Renderēšanas cikls:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_RenderLoop)
en: Basic
lv: Pamata

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_RenderLoop)
en: Threaded
lv: Pavedienu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ForceGlCoreProfile)
en: Force
lv: Piespiedu
