plasmaactivitymanager - en to it translation catalogue (9 entries)

en: Used some time ago
it: Utilizzata un po’ di tempo fa

en: Used more than a year ago
it: Utilizzata più di un anno fa

[ctx: amount in months]
en: Used a month ago | Used %1 months ago
it[0]: Utilizzata un mese fa
it[1]: Utilizzato %1 mesi fa

[ctx: amount in days]
en: Used a day ago | Used %1 days ago
it[0]: Utilizzata un giorno fa
it[1]: Utilizzata %1 giorni fa

[ctx: amount in hours]
en: Used an hour ago | Used %1 hours ago
it[0]: Utilizzata un'ora fa
it[1]: Utilizzata %1 ore fa

[ctx: amount in minutes]
en: Used a minute ago | Used %1 minutes ago
it[0]: Utilizzata un minuto fa
it[1]: Utilizzata %1 minuti fa

en: Used a moment ago
it: Utilizzata un attimo fa

en: Walk through activities
it: Percorri le attività

en: Walk through activities (Reverse)
it: Percorri le attività (inverso)
