plasma-desktop - en to ia translation catalogue (7 entries)

[ctx: @label Axis value]
en: Value
ia: Valor

[ctx: Status of a gamepad button]
en: PRESSED
ia: PRESSATE

[ctx: @label Button state]
en: State
ia: Stato

en: No game controllers found
ia: Nulle controlores de joco trovate

en: Connect a wired or wireless controller
ia: Connecte un Controlator con o sin cablos

[ctx: @label:textbox]
en: Device:
ia: Dispositivo:

[ctx: @label Gamepad buttons]
en: Buttons:
ia: Buttones:
