plasma-desktop - en to he translation catalogue (9 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (KMessageWidget, kmessagewidget)
en: These settings adjust the QtQuick settings used by Plasma. Only adjust if you know what you are doing.
he: הגדרות אלו מכוונות את הגדרות QtQuick שמשמשות את פלזמה. כדאי לכוון רק אם ברור לך לחלוטין מה ההשלכות.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Rendering Backend:
he: מנגנון עיבוד:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_SceneGraphBackend) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_RenderLoop)
en: Automatic
he: אוטומטי

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_SceneGraphBackend)
en: Software
he: תוכנה

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: GL Core Profile:
he: פרופיל GL Core:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Render Loop:
he: לולאת עיבוד:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_RenderLoop)
en: Basic
he: בסיסית

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_RenderLoop)
en: Threaded
he: בתהליכים

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ForceGlCoreProfile)
en: Force
he: אכיפה
