plasma-desktop - en to he translation catalogue (19 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (keepHistoryFor), group (Plugin-org.kde.ActivityManager.Resources.Scoring)
en: How many months keep the activity history
he: למשך כמה חודשים לשמור את היסטוריית הפעילות

note: i18n: ectx: label, entry (whatToRemember), group (Plugin-org.kde.ActivityManager.Resources.Scoring)
en: Which data to keep in activity history
he: אילו נתונים לשמור בהיסטוריית הפעילות

note: i18n: ectx: label, entry (allowedApplications), group (Plugin-org.kde.ActivityManager.Resources.Scoring)
en: List of Applications whose activity history to save
he: רשימת היישום שהיסטוריית הפעילות שלהם תישמר

note: i18n: ectx: label, entry (blockedApplications), group (Plugin-org.kde.ActivityManager.Resources.Scoring)
en: List of Applications whose activity history not to save
he: רשימת היישום שהיסטוריית הפעילות שלהם לא תישמר

[ctx: unlimited number of months]
en: Forever
he: לעד

en: Forget the last hour
he: לשכוח את השעה האחרונה

en: Forget the last two hours
he: לשכוח את השעתיים האחרונות

en: Forget a day
he: לשכוח יום

en: Forget everything
he: לשכוח הכול

[ctx: unit of time. months to keep the history]
en:  month |  months
he[0]:  חודש
he[1]:  חודשיים
he[2]:  חודשים
he[3]:  חודשים

[ctx: for in 'keep history for 5 months']
en: For
he: למשך

note: i18n: ectx: property (text), widget (KMessageWidget, messageWidget)
en: Cleared the activity history.
he: היסטוריית הפעילות נמחקה.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelKeepHistory)
en: Keep history:
he: שימור היסטוריה:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonClearRecentHistory)
en: Clear History
he: פינוי היסטוריה

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioRememberAllApplications)
en: For a&ll applications
he: ל&כל היישומים

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioDontRememberApplications)
en: &Do not remember
he: לא ל&זכור

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioRememberSpecificApplications)
en: O&nly for specific applications:
he: רק ליישומים מ&סוימים:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelRememberDocuments)
en: Remember opened documents:
he: לזכור את המסמכים הפתוחים:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_blockedByDefault)
en: Blacklist applications not on the list
he: לחסום יישומים שאינם ברשימה
