knetattach - en to fi translation catalogue (26 entries)

en: Enter a name for this <i>WebFolder</i> as well as a server address, port and folder path to use and press the <b>Save & Connect</b> button.
fi: Anna tälle <i>webkansiolle</i> nimi, määritä palvelimen osoite, portti sekä käytettävän kansion sijainti palvelimella ja paina sitten <b>Tallenna ja yhdistä</b> -painiketta.

en: Enter a name for this <i>Secure shell connection</i> as well as a server address, port and folder path to use and press the <b>Save & Connect</b> button.
fi: Anna tälle <i>ssh-yhteydelle</i> nimi, määritä palvelimen osoite, portti sekä käytettävän verkkokansion sijainti ja paina sitten <b>Tallenna ja yhdistä</b> -painiketta.

en: Enter a name for this <i>File Transfer Protocol connection</i> as well as a server address and folder path to use and press the <b>Save & Connect</b> button.
fi: Anna tälle <i>FTP-yhteydelle</i> nimi, määritä palvelimen osoite sekä käytettävän verkkokansion sijainti ja paina sitten <b>Tallenna ja yhdistä</b> -painiketta.

en: Enter a name for this <i>Microsoft Windows network drive</i> as well as a server address and folder path to use and press the <b>Save & Connect</b> button.
fi: Anna tälle <i>Microsoft Windows -verkkolevylle</i> nimi, määritä palvelimen osoite sekä käytettävän verkkokansion sijainti ja paina sitten <b>Tallenna ja yhdistä</b> -painiketta.

en: Unable to connect to server.  Please check your settings and try again.
fi: Palvelimeen ei saatu yhteyttä. Tarkista asetukset ja yritä uudelleen.

en: Save && C&onnect
fi: Tallenna ja &yhdistä

en: C&onnect
fi: &Yhdistä

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWizard, KNetAttach)
en: Network Folder Wizard
fi: Opastettu verkkokansion lisäys

note: i18n: ectx: property (title), widget (QWizardPage, _folderType)
en: Add Network Folder
fi: Lisää verkkokansio

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Select the type of network folder you wish to connect to and press the Next button.
fi: Valitse haluamasi verkkokansion tyyppi ja paina Seuraava-painiketta.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, _recent)
en: &Recent connection:
fi: &Viimeaikainen yhteys:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, _webfolder)
en: &WebFolder (webdav)
fi: &Webkansio (webdav)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, _smb)
en: &Microsoft® Windows® network drive
fi: &Microsoft® Windows® -verkkolevy

note: i18n: ectx: property (title), widget (QWizardPage, _folderParameters)
en: Network Folder Information
fi: Verkkokansion tiedot

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_2)
en: &Name:
fi: &Nimi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, _userText)
en: &User:
fi: &Käyttäjä:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Se&rver:
fi: Pal&velin:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, _portText)
en: &Port:
fi: &Portti:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, _protocol)
en: &Protocol:
fi: &Yhteyskäytäntö:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: &Folder:
fi: &Kansio:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, _encodingText)
en: Encoding:
fi: Merkistö:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _createIcon)
en: Cr&eate an icon for this remote folder
fi: Luo kuvake tälle &etäkansiolle

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _useEncryption)
en: &Use encryption
fi: &Käytä salausta

en: KDE Network Wizard
fi: KDE:n opastettu verkkokansiotoiminto

en: (c) 2004 George Staikos
fi: © 2004 George Staikos

en: Primary author and maintainer
fi: Päätekijä ja ylläpitäjä
