plasma-desktop - en to eu translation catalogue (36 entries)

en: Favorite Plugins
eu: Plugin gogokoenak

en: Available Plugins
eu: Plugin erabilgarriak

en: Configure KRunner…
eu: Konfiguratu KRunner…

en: Get New Plugins…
eu: Lortu plugin berriak...

en: Enable or disable plugins (used in KRunner, Application Launcher, and the Overview effect). Mark plugins as favorites and arrange them in order you want to prioritize them.
eu: Pluginak gaitu edo ezgaitu (KRunner, Aplikazio abiarazlea, eta Ikuspegi orokorra efektuan erabilia). Markatu pluginak gogoko gisa eta ipin itzazu ordenean eman nahi diezun lehentasunaren arabera.

en: Remove from favorites
eu: Kendu gogokoenetatik

en: Add to favorites
eu: Gehitu gogokoenetara

[ctx: @info:status]
en: Failed to run install script in terminal <message>%1</message>
eu: Huts egin du <message>%1</message> terminalean instalatzeko gidoia exekutatzea

[ctx: @info]
en: Installation executed successfully, you may now close this window
eu: Instalazio arrakastatsua, orain leiho hau itxi dezakezu

[ctx: @info]
en: Uninstallation executed successfully, you may now close this window
eu: Desinstalazio arrakastatsua, orain leiho hau itxi dezakezu

en: Failed to copy file %1 to %2
eu: %1 fitxategi %2(e)ra kopiatzea huts egin du

[ctx: @info]
en: Failed to remove file %1:<nl/>%2
eu: %1 fitxategia kentzea huts egin du:<nl/>%2

[ctx: @info]
en: KRunner plugin installation failed
eu: KRunner plugina instalatzea huts egin du

[ctx: @info:shell]
en: Command to execute: install or uninstall
eu: Exekutatu beharreko komandoa: «install» edo «uninstall»

[ctx: @info:shell]
en: Path to archive or extracted folder
eu: Artxiboaren edo erauzitako karpetaren bide-izena

[ctx: @info:shell]
en: Do not show a visual confirmation dialog
eu: Ez erakutsi ikus-berrespen elkarrizketa bat

[ctx: @info]
en: No PackageKit support
eu: Ez dago Packagekit-en euskarririk

[ctx: @title:window]
en: Confirm Installation
eu: Berretsi instalazioa

[ctx: @info]
en: You are about to install a binary package. You should only install these from a trusted author/packager.
eu: Pakete bitar bat instalatzera zoaz. Konfiantzazko egile/paketegile batenak baino ez zenituzke instalatu behar.

[ctx: @action:button]
en: Accept Risk And Continue
eu: Onartu arriskua eta jarraitu

[ctx: @action:button]
en: View File
eu: Ikusi fitxategia

[ctx: @info]
en: The mime type %1 is not supported by the packagekit backend
eu: Packagekit-en bizkarraldekoak ez du onartzen %1 MIME-mota

[ctx: @info]
en: This plugin executes the following command for starting the "%1" service:<nl/>%2
eu: Plugin horrek "%1" zerbitzua abiarazteko ondoko komandoa exekutatzen du:<nl/>%2

[ctx: @info]
en: This plugin does not provide an uninstallation script. Please contact the author. You can try to uninstall the plugin manually.<nl/>If you do not feel capable or comfortable with this, click <interface>Cancel</interface>  now.
eu: Plugin honek ez du ekartzen desinstalatzeko gidoirik. Jar zaitez egilearekin harremanean. Plugina eskuz desinstalatzen saia zaitezke.<nl/>Hori egiteko gai, edo eroso, sentitzen ez bazara, egin klik, orain, <interface>Utzi</interface> aukeran.

[ctx: @info]
en: This plugin does not provide an uninstallation script. Please contact the author. You can try to uninstall the plugin manually. Please have a look at the README for instructions from the author.<nl/>If you do not feel capable or comfortable with this, click <interface>Cancel</interface>  now.
eu: Plugin honek ez du ekartzen desinstalatzeko gidoirik. Jar zaitez egilearekin harremanean. Plugina eskuz desinstalatzen saia zaitezke. Begiratu README, egilearen jarraibideen bila.<nl/>Hori egiteko gai, edo eroso, sentitzen ez bazara, egin klik, orain <interface>Utzi</interface> aukeran.

[ctx: @info]
en: This plugin does not provide an installation script. Please contact the author. You can try to install the plugin manually.<nl/>If you do not feel capable or comfortable with this, click <interface>Cancel</interface>  now.
eu: Plugin honek ez du ekartzen instalatzeko gidoirik. Jar zaitez egilearekin harremanean. Plugina eskuz instalatzen saia zaitezke.<nl/>Hori egiteko gai, edo eroso, sentitzen ez bazara, egin klik, orain, <interface>Utzi</interface> aukeran.

[ctx: @info]
en: This plugin does not provide an installation script. Please contact the author. You can try to install the plugin manually. Please have a look at the README for instructions from the author.<nl/>If you do not feel capable or comfortable with this, click <interface>Cancel</interface>  now.
eu: Plugin honek ez du ekartzen instalatzeko gidoirik. Jar zaitez egilearekin harremanean. Plugina eskuz instalatzen saia zaitezke. Begiratu README, egilearen jarraibideen bila.<nl/>Hori egiteko gai, edo eroso, sentitzen ez bazara, egin klik, orain, <interface>Utzi</interface> aukeran.

[ctx: @info]
en: This plugin uses a script for installation which can pose a security risk. Please examine the entire plugin's contents before installing, or at least read the script's source code.<nl/>If you do not feel capable or comfortable with this, click <interface>Cancel</interface>  now.
eu: Plugin honek, instalatzeko, segurtasun arriskua sor dezakeen gidoi bat erabiltzen du. Instalatu aurretik, azter ezazu pluginaren eduki osoa, edo gutxienez, irakurri gidoiaren sorburu kodea.<nl/>Hori egiteko gai, edo eroso, sentitzen ez bazara, egin klik, orain, <interface>Utzi</interface> aukeran.

[ctx: @info]
en: This plugin uses a script for installation which can pose a security risk. Please examine the entire plugin's contents before installing, or at least read the README file and the script's source code.<nl/>If you do not feel capable or comfortable with this, click <interface>Cancel</interface>  now.
eu: Plugin honek, instalatzeko, segurtasun arriskua sor dezakeen gidoi bat erabiltzen du. Instalatu aurretik, azter ezazu pluginaren eduki osoa, edo gutxienez, irakurri README fitxategia eta gidoiaren sorburu kodea. <nl/>Hori egiteko gai, edo eroso, sentitzen ez bazara, egin klik, orain, <interface>Utzi</interface> aukeran.

[ctx: @action:button]
en: Mark entry as uninstalled
eu: Markatu sarrera desinstalatu gisa

[ctx: @action:button]
en: Mark entry as installed
eu: Markatu sarrera instalatutako gisa

[ctx: @action:button]
en: View Script
eu: Ikusi gidoia

[ctx: @action:button]
en: View Source Directory
eu: Ikusi sorburu direktorioa

[ctx: @action:button]
en: View %1
eu: Ikusi %1

[ctx: @info]
en: Could not resolve package name of %1
eu: Ezin izan da «%1»en pakete-izena ebatzi

[ctx: @info]
en: Failed to run install command: <message>%1</message>
eu: Huts egin du instalatzeko komandoa exekutatzea: <message>%1</message>
