plasma-desktop - en to eu translation catalogue (72 entries)

en: Keyboard Layout Switcher
eu: Teklatu-antolaera aldatzailea

en: Switch to Next Keyboard Layout
eu: Aldatu hurrengo teklatu-antolaerara

en: Switch to Last-Used Keyboard Layout
eu: Aldatu erabilitako azken teklatu-antolaerara

en: Switch keyboard layout to %1
eu: Aldatu teklatu-antolaera «%1»(e)ra

[ctx: unknown keyboard model vendor]
en: Unknown
eu: Ezezaguna

[ctx: app display name]
en: Keyboard Preview
eu: Teklatuaren aurreikuspegia

[ctx: app description]
en: Keyboard layout visualization
eu: Teklatuaren antolaera ikusaraztea

[ctx: @label]
en: The keyboard geometry failed to load. This often indicates that the selected model does not support a specific layout or layout variant. This problem will likely also present when you try to use this combination of model, layout and variant.
    Previewing layouts that are defined outside your systems xkb directory is not supported and  will also trigger this message. These might still work fine if applied
eu: Teklatuaren geometria zamatzea huts egin du. Horrek, haututako ereduak antolaera jakin bat edo antolaera aldaera bat ez duela onartzen adierazi ohi du. Arazo hori, seguruenik, eredu, antolaera eta aldaera konbinazio hori erabiltzen saiatzen zarenean ere gertatuko da.
    Zure sistemaren xkb direktoriotik kanpo definituta dauden antolaerak aurreikustea ez da onartzen eta mezu hau ere eragingo du. Aplikatzen badira baliteke ondo ibiltzea

[ctx: @title]
en: Key Bindings
eu: Tekla-loturak

[ctx: @label:checkbox]
en: Configure keyboard options
eu: Konfiguratu teklatuaren aukerak

[ctx: @action:button]
en: Reset
eu: Berrezarri

[ctx: @info accessible]
en: Reset selected options for this group
eu: Berrezarri, talde honetarako, hautatutako aukerak

[ctx: @info:tooltip]
en: Reset selected options for this group
eu: Berrezarri, talde honetarako, hautatutako aukerak

[ctx: @title:window]
en: Add Layout
eu: Gehitu antolaera

[ctx: @label:textbox]
en: Short layout name
eu: Antolaera-izen laburra

[ctx: @info]
en: The abbreviated name of the selected layout, which will be displayed in the system tray. You can change this setting yourself.
eu: Aukeratutako antolaeraren izen laburtua, sistema-erretiluan azalduko dena. Ezarpen hau zuk zeuk alda dezakezu.

[ctx: @option:textbox]
en: Shortcut:
eu: Lasterbidea:

[ctx: @action:button]
en: Preview
eu: Aurreikuspegia

[ctx: @action:button]
en: Configure Switching…
eu: Konfiguratu aldaketa...

[ctx: @action:button accessible]
en: Configure Switching
eu: Konfiguratu aldaketa

[ctx: @action:button]
en: Key Bindings
eu: Tekla-loturak

[ctx: @action:button accessible]
en: Key Bindings
eu: Tekla-loturak

[ctx: @action:button Layout]
en: Add…
eu: Gehitu…

[ctx: @action:button accessible]
en: Add layout
eu: Gehitu antolaera

[ctx: @label:checkbox configure layouts option]
en: Enable
eu: Gaituta

[ctx: @label:checkbox accessible]
en: Configure Layouts
eu: Konfiguratu antolaerak

[ctx: @label:listbox Keyboard model]
en: Model:
eu: Eredua:

[ctx: @label:listbox]
en: NumLock on startup:
eu: ZkBlok Plasma abiaraztean:

[ctx: @item:inlistbox Turn on "NumLock" on startup]
en: Turn on
eu: Piztu

[ctx: @item:inlistbox Turn off "NumLock" on startup]
en: Turn off
eu: Itzali

[ctx: @item:inlistbox Leave "NumLock" at whatever it was set to before Plasma started up]
en: Leave unchanged
eu: Utzi aldatu gabe

[ctx: @label:checkbox]
en: Key repeat:
eu: Tekla errepikapena:

[ctx: @label:checkbox accessible]
en: Key repeat
eu: Tekla errepikapena

[ctx: @label:textbox Key repeat delay]
en: Delay:
eu: Atzerapena:

[ctx: @label:spinbox accessible]
en: Key repeat delay %1
eu: Tekla errepikapenaren atzerapena %1

[ctx: @label:textbox Key repeat rate]
en: Rate:
eu: Emaria:

[ctx: @label:spinbox accessible]
en: Key repeat rate %1
eu: Tekla errepikapen emaria %1

[ctx: @spinbox:value Key repeat rate]
en: %1 repeats/s
eu: %1 errepikapen/s

[ctx: @spinbox:value Key repeat rate]
en: repeats/s
eu: errepikapen/s

[ctx: @label:textbox]
en: Test area:
eu: Saiakuntza-eremua:

[ctx: @info:placeholder]
en: Type here to test settings
eu: Tekleatu hemen ezarpenak probatzeko

[ctx: @title:view]
en: Layouts
eu: Antolaerak

[ctx: @action:button]
en: Move Up
eu: Eraman gora

[ctx: @action:button accessible]
en: Move %1 layout up
eu: Eraman %1 antolaera gora

[ctx: @action:button]
en: Move Down
eu: Eraman behera

[ctx: @action:button accessible]
en: Move %1 layout Down
eu: Eraman %1 antolaera behera

[ctx: @action:button accessible]
en: Preview
eu: Aurreikuspegia

[ctx: @action:button]
en: Remove
eu: Kendu

[ctx: @action:button accessible]
en: Remove layout %1
eu: Kendu %1 antolaera

[ctx: @label:checkbox]
en: Spare layouts:
eu: Ordezko antolaerak:

[ctx: @label:spinbox]
en: Number of spared main layouts
eu: Ordezko gisa ipinitako antolaera nagusiak

[ctx: @label:textbox completes spinbox, x main layouts]
en: main layouts
eu: antolaera nagusiak

[ctx: @info]
en: You can have up to 4 main layouts, all other layouts are spare. Spare layouts are not included when cycling through the layouts, but can be accessed through the keyboard indicator applet or by setting a custom shortcut.
eu: Gehienez 4 antolaera nagusi izan ditzakezu, beste antolaera guztiak ordezkoak dira. Ordezko antolaerak ez daude sartuta antolaeren zikloa egitean, baina teklatu adierazle aplikaziotxoaren bidez edo neurrira ipinitako ezarpen baten bidez atzi daiteke.

[ctx: @label:group Shortcut to change the keyboard layout. Keep it short]
en: Change layout shortcut:
eu: Aldatu antolaeraren lasterbidea:

[ctx: @label Change layout shortcut or "Configure Switching"]
en: or
eu: edo

[ctx: @title]
en: Configure Switching
eu: Konfiguratu aldaketa

[ctx: @title:group]
en: Behavior
eu: Jokabidea

[ctx: @label:listbox]
en: Switching layout affects:
eu: Antolaera aldaketak eragiten du:

[ctx: @item:inlistbox]
en: All windows
eu: Leiho guztiak

[ctx: @item:inlistbox]
en: All windows on current desktop
eu: Uneko mahaigaineko  leiho guztiak

[ctx: @item:inlistbox]
en: All windows of current application
eu: Uneko aplikazioaren leiho guztiak

[ctx: @item:inlistbox]
en: Current window only
eu: Uneko leihoa bakarrik

[ctx: @label:checkbox]
en: Show notification on layout change
eu: Erakutsi jakinarazpena antolaera aldatzean

[ctx: @title:group]
en: Shortcuts
eu: Lasterbideak

[ctx: @option:textbox]
en: Change layout:
eu: Aldatu antolaera:

[ctx: @option:textbox]
en: Switch to last used layout:
eu: Aldatu erabilitako azken antolaerara:

[ctx: @title:group]
en: Legacy Shortcuts
eu: Ondare lasterbideak

[ctx: @info]
en: Legacy X11 shortcuts allow finer control of modifier-only shortcuts and have slightly better support on X11 in edge cases. They can also be used on Wayland.<nl/><nl/>Setting these shortcuts will take you to the Key bindings page.
eu: X11 ondare lasterbideek, bakarrik aldarazle diren lasterbideen kontrol finagorako aukera ematen dute, eta X11n, ertzen kasuan euskarri hobexeagoa dute. Wayland-en ere erabil daitezke.<nl/><nl/>Lasterbide hauek ezartzea Tekla-loturak orrira eramango zaitu.

[ctx: @option:textbox]
en: Alternative symbols:
eu: Ordezko ikurrak:

[ctx: @info]
en: Modifier keys can be used to type additional characters, symbols, and diacritical marks.
eu: Tekla-aldarazleak karaktere, ikur, eta marka diakritiko gehigarriakidazteko erabil daitezke.

en: %1 shortcut | %1 shortcuts
eu[0]: Lasterbide %1
eu[1]: %1 lasterbide

[ctx: no shortcuts defined]
en: None
eu: Bat ere ez
