plasma-desktop - en to et translation catalogue (18 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (keepHistoryFor), group (Plugin-org.kde.ActivityManager.Resources.Scoring)
en: How many months keep the activity history
et: Kui mitu kuud hoida tegevuse ajalugu alles

note: i18n: ectx: label, entry (whatToRemember), group (Plugin-org.kde.ActivityManager.Resources.Scoring)
en: Which data to keep in activity history
et: Milliseid tegevuse ajaloo andmeid alles hoida

note: i18n: ectx: label, entry (allowedApplications), group (Plugin-org.kde.ActivityManager.Resources.Scoring)
en: List of Applications whose activity history to save
et: Rakenduste loend, mille tegevusajalugu salvestatakse

note: i18n: ectx: label, entry (blockedApplications), group (Plugin-org.kde.ActivityManager.Resources.Scoring)
en: List of Applications whose activity history not to save
et: Rakenduste loend, mille tegevusajalugu ei salvestata

[ctx: unlimited number of months]
en: Forever
et: Igavesti

en: Forget the last hour
et: Unusta viimane tund

en: Forget the last two hours
et: Unusta viimased kaks tundi

en: Forget a day
et: Unusta päev

en: Forget everything
et: Unusta kõik

[ctx: unit of time. months to keep the history]
en:  month |  months
et[0]:  kuu
et[1]:  kuud

note: i18n: ectx: property (text), widget (KMessageWidget, messageWidget)
en: Cleared the activity history.
et: Tegevuse ajalugu puhastatud.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelKeepHistory)
en: Keep history:
et: Ajalugu hoitakse alles:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonClearRecentHistory)
en: Clear History
et: Ajaloo puhastamine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioRememberAllApplications)
en: For a&ll applications
et: Kõi&gis rakendustes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioDontRememberApplications)
en: &Do not remember
et: Ei &jäeta meelde

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioRememberSpecificApplications)
en: O&nly for specific applications:
et: A&inult määratud rakendustes:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelRememberDocuments)
en: Remember opened documents:
et: Avatud dokumendid jäetakse meelde:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_blockedByDefault)
en: Blacklist applications not on the list
et: Loendis puuduvad rakendused pannakse musta nimekirja
