kcmaccess - en to eo translation catalogue (126 entries)

en: AltGraph
eo: AltGr

en: Press %1 while NumLock, CapsLock and ScrollLock are active
eo: Premu %1 dum NumLock, CapsLock kaj ScrollLock estas aktivaj

en: Press %1 while CapsLock and ScrollLock are active
eo: Premu %1 dum CapsLock kaj ScrollLock estas aktivaj

en: Press %1 while NumLock and ScrollLock are active
eo: Premu %1 dum NumLock kaj ScrollLock estas aktivaj

en: Press %1 while ScrollLock is active
eo: Premu %1 dum ScrollLock estas aktiva

en: Press %1 while NumLock and CapsLock are active
eo: Premu %1 dum NumLock kaj CapsLock estas aktivaj

en: Press %1 while CapsLock is active
eo: Premu %1 dum CapsLock estas aktiva

en: Press %1 while NumLock is active
eo: Premu %1 dum NumLock estas aktiva

en: Press %1
eo: Premu %1

en: Could not set gsettings for Orca: "%1" failed
eo: Ne eblis agordi g-agordojn por Orca: "%1" malsukcesis

en: Error: Could not launch "orca --setup"
eo: Eraro: Ne eblis lanĉi "orca --setup"

note: i18n: ectx: label, entry (Gestures), group (Keyboard)
en: Use Gestures
eo: Uzi Gestojn

note: i18n: ectx: label, entry (GestureConfirmation), group (Keyboard)
en: Ask for Confirmation for a gesture
eo: Peti Konfirmon por gesto

note: i18n: ectx: label, entry (KeyboardNotifyAccess), group (Keyboard)
en: Confirm access to the Keyboard
eo: Konfirmi aliron al la Klavaro

note: i18n: ectx: label, entry (AccessXTimeout), group (Keyboard)
en: Use a timeout delay
eo: Uzi tempoprokraston

note: i18n: ectx: label, entry (AccessXTimeoutDelay), group (Keyboard)
en: Delay for timeout
eo: Prokrasto por eltempiĝo

note: i18n: ectx: label, entry (AccessXBeep), group (Keyboard)
en: Use a beep for access
eo: Uzi pepon por aliro

note: i18n: ectx: label, entry (SystemBell), group (Bell)
en: Use System Bell
eo: Uzi Sistempepon

note: i18n: ectx: label, entry (CustomBell), group (Bell)
en: Customize system bell
eo: Adapti sistempepon

note: i18n: ectx: label, entry (CustomBellFile), group (Bell)
en: Sound file for the Bell
eo: Sondosiero por la Sonorilo

note: i18n: ectx: label, entry (VisibleBell), group (Bell)
en: Use a visual bell instead of a sound
eo: Uzi vidan sonorilon anstataŭ sono

note: i18n: ectx: label, entry (InvertScreen), group (Bell)
en: Invert the system colors on the bell
eo: Inversigi la sistemajn kolorojn sur la sonorilo

note: i18n: ectx: label, entry (VisibleBellColor), group (Bell)
en: Color of the Visible Bell
eo: Koloro de la Videbla Pepo

note: i18n: ectx: label, entry (VisibleBellPause), group (Bell)
en: Duration of the Visible Bell
eo: Daŭro de la Videbla Sonorilo

note: i18n: ectx: label, entry (ColorblindnessCorrection), group (Plugins)
en: Whether Colorblindness Correction is enabled
eo: Ĉu Korekto por Kolorblindeco estas ŝaltita

note: i18n: ectx: label, entry (StickyKeys), group (Keyboard)
en: Use sticky Keys
eo: Uzi fiksajn klavojn

note: i18n: ectx: label, entry (StickyKeysLatch), group (Keyboard)
en: Lock the sticky keys
eo: Ŝlosi la fiksajn klavojn

note: i18n: ectx: label, entry (StickyKeysAutoOff), group (Keyboard)
en: Turn sticky keys off when two keys are pressed simultaneously
eo: Malaktivigi la fiksajn klavojn kiam du klavoj estas samtempe premitaj

note: i18n: ectx: label, entry (StickyKeysBeep), group (Keyboard)
en: Beep on a sticky key press
eo: Pepi je premo de fiksa klavo

note: i18n: ectx: label, entry (ToggleKeysBeep), group (Keyboard)
en: Toggle keys beep
eo: Ŝaltilo klavoj pepas

note: i18n: ectx: label, entry (KeyboardNotifyModifiers), group (Keyboard)
en: Notify when a keyboard modifier is pressed
eo: Sciigi kiam klavarmodifilo estas premata

note: i18n: ectx: label, entry (SlowKeys), group (Keyboard)
en: Use slow keypresses
eo: Uzi malrapidajn klavpremojn

note: i18n: ectx: label, entry (SlowKeysDelay), group (Keyboard)
en: Delay for the key press
eo: Prokrasto por la klavopremo

note: i18n: ectx: label, entry (SlowKeysPressBeep), group (Keyboard)
en: Beep on a slow keypress
eo: Pepi je malrapida klavopremo

note: i18n: ectx: label, entry (SlowKeysAcceptBeep), group (Keyboard)
en: Beep on an accepted keypress
eo: Pepi je akceptita klavopremo

note: i18n: ectx: label, entry (SlowKeysRejectBeep), group (Keyboard)
en: Beep on a rejected keypress
eo: Pepi je malakceptita klavopremo

note: i18n: ectx: label, entry (BounceKeys), group (Keyboard)
en: Bounce Keys
eo: Prokrastaj klavoj

note: i18n: ectx: label, entry (BounceKeysDelay), group (Keyboard)
en: Use a delay for bouncing
eo: Uzi prokraston por resalti

note: i18n: ectx: label, entry (BounceKeysRejectBeep), group (Keyboard)
en: Beep if a bounce key event is rejected
eo: Pepi se resalto ŝlosila evento estas malakceptita

note: i18n: ectx: label, entry (MouseKeys), group (Mouse)
en: Use keys to control the mouse
eo: Uzi klavojn por gvidi la muson

note: i18n: ectx: label, entry (AccelerationDelay), group (Mouse)
en: Delay for the mouse movement
eo: Prokrasto por la musmovo

note: i18n: ectx: label, entry (RepetitionInterval), group (Mouse)
en: Repetition interval for the mouse movement
eo: Ripeta intervalo por la musmovo

note: i18n: ectx: label, entry (AccelerationTime), group (Mouse)
en: Time to hit maximum velocity
eo: Tempo por trafi maksimuman rapidecon

note: i18n: ectx: label, entry (MaxSpeed), group (Mouse)
en: Maximum Velocity
eo: Maksimuma Rapideco

note: i18n: ectx: label, entry (ProfileCurve), group (Mouse)
en: Mouse Key Curve
eo: Musklava Kurbo

note: i18n: ectx: label, entry (Enabled), group (ScreenReader)
en: Enable Screen Reader
eo: Ebligi Ekranlegilon

note: i18n: ectx: label, entry (ShakeCursor), group (Plugins)
en: Whether Shake Cursor is enabled
eo: Ĉu Skui-Kursoron estas ŝaltita

note: i18n: ectx: label, entry (ShakeCursorMagnification), group (Effect-shakecursor)
en: Magnification
eo: Pligrandigo

[ctx: @option:check]
en: Activation shortcuts:
eo: Aktivigaj gestoj:

[ctx: Enable activation shortcuts]
en: Enable
eo: Ebligi

[ctx: @label]
en: Press Shift 5 times to enable Sticky Keys
eo: Premi Shift 5 fojojn por ebligi Persistajn Klavojn

[ctx: @label]
en: Hold Shift for 8 seconds to enable Slow Keys
eo: Teni Shift dum 8 sekundoj por ebligi Malrapidajn Klavojn

[ctx: @option:check]
en: Disable sticky and slow keys after:
eo: Malŝalti persistajn klavojn kaj malrapidajn klavojn post:

en: When a shortcut is used:
eo: Kiam gesto estas uzata:

en: Display a confirmation dialog
eo: Montri konfirman dialogon

en: Ring the system bell
eo: Sonorigi la sistempepon

en: Show a notification
eo: Montri avizon

en: Configure Notifications…
eo: Agordi Avizojn…

en: Please choose an audio file
eo: Bonvolu elekti sondosieron

[ctx: Name filters in a file dialog. Do not translate `(*.ogg *.oga *.wav)`]
en: ogg, oga, and wav audio files (*.ogg *.oga *.wav)
eo: ogg-, oga- kaj wav-sondosieroj (*.ogg *.oga *.wav)

en: Audible bell:
eo: Aŭdebla pepo:

[ctx: Enable the system bell]
en: Enable
eo: Ebligi

[ctx: Defines if the system will use a sound system bell]
en: Custom sound:
eo: Propra sono:

en: Search audio file for the system bell
eo: Serĉi sondosieron por la sistema sonorilo

en: Button search audio file
eo: Butono serĉi sondosieron

en: Visual bell:
eo: Videbla pepo:

[ctx: Enable visual bell]
en: Enable
eo: Ebligi

[ctx: @option:radio Invert screen colors when a system bell is rung]
en: Invert screen colors
eo: Inversigi ekrankolorojn

[ctx: @option:radio Flash screen when a system bell is rung]
en: Flash screen
eo: Fulmigi ekranon

[ctx: Color of the system bell]
en: Color
eo: Koloro

[ctx: Duration of the system bell]
en: Duration:
eo: Daŭro:

[ctx: @label]
en: Color blindness correction:
eo: Korekto por kolorblindeco:

[ctx: @option check, Enable color blindness correction effect]
en: Enable
eo: Ebligi

[ctx: @label]
en: Mode:
eo: Reĝimo:

[ctx: @label]
en: Intensity:
eo: Intenso:

[ctx: @label Mild color blindness correction intensity]
en: Mild
eo: Milda

[ctx: @label Intense color blindness correction intensity]
en: Intense
eo: Intenseca

en: Red
eo: Ruĝa

en: Green
eo: Verda

en: Blue
eo: Blua

en: Purple
eo: Purpura

en: Slow keys:
eo: Malrapidaj klavoj:

[ctx: Enable slow keys]
en: Enable
eo: Ebligi

[ctx: Slow keys Delay]
en: Delay:
eo: Prokrasto:

en: Ring system bell:
eo: Sonorigi sistempepon:

[ctx: Use system bell when a key is pressed]
en: when any key is &pressed
eo: kiam iu klavo estas &premita

[ctx: Use system bell when a key is accepted]
en: when any key is &accepted
eo: kiam iu klavo estas &akceptita

[ctx: Use system bell when a key is rejected]
en: when any key is &rejected
eo: kiam iu klavo estas &malakceptita

en: Bounce keys:
eo: Prokrastaj klavoj:

[ctx: Bounce keys enable]
en: Enable
eo: Ebligi

[ctx: Bounce keys delay]
en: Delay:
eo: Prokrasto:

en: Ring system bell when rejected
eo: Sonorigi la sisteman pepon je malakcepto

[ctx: @title Category name in sidebar]
en: System Bell
eo: Sistempepo

[ctx: System Modifier Keys]
en: Modifier Keys
eo: Modifilaj klavoj

[ctx: System keyboard filters]
en: Keyboard Filters
eo: Klavaraj filtriloj

[ctx: System mouse navigation]
en: Mouse Navigation
eo: Musa Navigo

en: Activation Shortcuts
eo: Aktivigaj Gestoj

[ctx: System mouse navigation]
en: Screen Reader
eo: Ekranlegilo

[ctx: Correction for color blindness]
en: Color Blindness Correction
eo: Korekto por Kolorblindeco

[ctx: Shake cursor to find it]
en: Shake Cursor
eo: Skui Kursoron

[ctx: @option:check]
en: Sticky keys:
eo: Fiksaj klavoj:

[ctx: @option:check Enable sticky keys]
en: Enable
eo: Ebligi

[ctx: @option:check]
en: Lock sticky keys
eo: Ŝlosi persistajn klavojn

[ctx: @info:tooltip]
en: Once locked, the “sticky” state of modifier keys will not be disabled until a keyboard shortcut is finished or until a non-modifier key is pressed.
eo: Unufoje ŝlosita, la “gluiĝema” stato de modifklavoj ne estos malŝaltita ĝis kiam klavara ŝparvojo estas finita aŭ ĝis ne-modifila klavo estas premita.

en: Disable when two keys are held down
eo: Malebligi kiam du klavoj estas premitaj

en: Ring system bell when modifier keys are used
eo: Sonorigi la sistempepon kiam modifklavoj estas uzataj

[ctx: @option:check Feedback options:]
en: Feedback:
eo: Reago:

[ctx: @option:check]
en: Ring system bell when locking keys are used
eo: Sonorigi la sistempepon kiam ŝlosklavoj estas baskulataj

[ctx: @option:check]
en: Show notification when modifier or locking keys are used
eo: Montri avizon kiam modifa aŭ ŝlosanta klavo estas uzata

[ctx: @action:button]
en: Configure Notifications…
eo: Agordi Avizojn…

[ctx: @option:check]
en: Use number pad to move cursor:
eo: Uzi numeron por movi la kursoron:

[ctx: @option:check Enable mouse navigation]
en: Enable
eo: Ebligi

[ctx: @label:spinbox]
en: Acceleration delay:
eo: Prokrasto de akcelo:

[ctx: @label:spinbox]
en: Repeat interval:
eo: Ripeta intervalo:

[ctx: @label:spinbox]
en: Acceleration time:
eo: Akceladotempo:

[ctx: @label:spinbox]
en: Maximum speed:
eo: Maksimuma rapido:

[ctx: @label:spinbox]
en: Pointer acceleration:
eo: Montrilsaga akcelado:

[ctx: @info Placeholder message title]
en: The Orca Screen Reader is not installed
eo: La Orca Ekranleganto ne estas instalita

[ctx: @info Placeholder message explanation]
en: Please install it, then close and reopen this window
eo: Bonvolu instali ĝin, poste fermi kaj remalfermi ĉi fenestron

[ctx: @option:check]
en: Enable Screen Reader
eo: Ebligi Ekranlegilon

[ctx: @action:button]
en: Launch Orca Screen Reader Configuration…
eo: Lanĉi Orca Ekranleganto-Agordon…

[ctx: @label]
en: Shake cursor to find it:
eo: Skui korsoron por trovi ĝin:

[ctx: @option check, Enable shake cursor effect]
en: Enable
eo: Ebligi

[ctx: @label Cursor magnification level]
en: Magnification:
eo: Pligrandigo:

[ctx: @label Normal cursor size]
en: Normal
eo: Normala

[ctx: @label Large cursor size]
en: Large
eo: Granda
