plasma-desktop - en to el translation catalogue (21 entries)

en: Emoji Selector
el: Επιλογέας εμότζι

en: Replace an existing instance
el: Αντικατάσταση μιας υπάρχουσας περίπτωσης

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Clear History
el: Εκκαθάριση ιστορικού

[ctx: @item:inmenu]
en: Copy Character
el: Αντιγραφή χαρακτήρα

en: %1 copied to the clipboard
el: %1 αντιγράφηκε στο πρόχειρο

[ctx: @item:inmenu]
en: Copy Description
el: Αντιγραφή περιγραφής

en: No recent Emojis
el: Κανένα πρόσφατο εμότζι

en: Recent
el: Πρόσφατα

en: All
el: Όλα

en: Categories
el: Κατηγορίες

[ctx: Emoji Category]
en: Smileys and Emotion
el: Χαμόγελα και συναισθήματα

[ctx: Emoji Category]
en: People and Body
el: Άνθρωποι και σώμα

[ctx: Emoji Category]
en: Component
el: Εξάρτημα

[ctx: Emoji Category]
en: Animals and Nature
el: Ζώα και φύση

[ctx: Emoji Category]
en: Food and Drink
el: Φαγητό και ποτό

[ctx: Emoji Category]
en: Travel and Places
el: Ταξίδια και μέρη

[ctx: Emoji Category]
en: Activities
el: Δραστηριότητες

[ctx: Emoji Category]
en: Objects
el: Αντικείμενα

[ctx: Emoji Category]
en: Symbols
el: Σύμβολα

[ctx: Emoji Category]
en: Flags
el: Σημαίες
