plasma-desktop - en to el translation catalogue (10 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (KMessageWidget, kmessagewidget)
en: These settings adjust the QtQuick settings used by Plasma. Only adjust if you know what you are doing.
el: Αυτές οι ρυθμίσεις προσαρμόζουν τις ρυθμίσεις QtQuick που χρησιμοποιούνται από το Plasma. Ρυθμίστε μόνο αν ξέρετε τι κάνετε.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Rendering Backend:
el: Σύστημα απεικόνισης:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_SceneGraphBackend) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_RenderLoop)
en: Automatic
el: Αυτόματο

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_SceneGraphBackend)
en: Open GL
el: OpenGL

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_SceneGraphBackend)
en: Software
el: Λογισμικό

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: GL Core Profile:
el: Προφίλ πυρήνα GL:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Render Loop:
el: Κύκλος απεικόνισης:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_RenderLoop)
en: Basic
el: Βασικός

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_RenderLoop)
en: Threaded
el: Πολυνηματικός

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ForceGlCoreProfile)
en: Force
el: Αναγκασμός
