kcminput - en to el translation catalogue (40 entries)

en: Querying input devices failed. Please reopen this settings module.
el: Η αναζήτηση συσκευών εισόδου απέτυχε. Παρακαλούμε ανοίξτε ξανά αυτή τη μονάδα ρυθμίσεων.

en: Critical error on reading fundamental device infos of %1.
el: Κρίσιμο σφάλμα κατά την ανάγνωση των θεμελιωδών πληροφοριών της συσκευής %1.

en: Error while loading values. See logs for more information. Please restart this configuration module.
el: Σφάλμα κατά τη φόρτωση τιμών. Δείτε τα αρχεία καταγραφής για περισσότερες πληροφορίες. Παρακαλώ επανεκκινήστε αυτή τη μονάδα διαμόρφωσης.

en: No pointer device found. Connect now.
el: Δεν βρέθηκε συσκευή δείκτη. συνδεθείτε τώρα.

en: Not able to save all changes. See logs for more information. Please restart this configuration module and try again.
el: Δεν μπορείτε να αποθηκεύσετε όλες τις αλλαγές. Δείτε τα αρχεία καταγραφής για περισσότερες πληροφορίες. Παρακαλώ επανεκκινήστε αυτή τη μονάδα διαμόρφωσης και δοκιμάστε ξανά.

en: Error while loading default values. Failed to set some options to their default values.
el: Σφάλμα κατά τη φόρτωση προεπιλεγμένων τιμών. Αποτυχία ορισμού ορισμένων επιλογών στις προεπιλεγμένες τιμές τους.

en: Error while adding newly connected device. Please reconnect it and restart this configuration module.
el: Σφάλμα κατά την προσθήκη νέας συνδεδεμένης συσκευής. Παρακαλούμε επανασυνδέστε την και επανεκκινήστε αυτή τη μονάδα διαμόρφωσης.

en: Pointer device disconnected. Closed its setting dialog.
el: Η συσκευή δείκτη αποσυνδέθηκε. έκλεισε το παράθυρο διαλόγου ρύθμισης.

en: Pointer device disconnected. No other devices found.
el: Η συσκευή δείκτη αποσυνδέθηκε. δεν βρέθηκαν άλλες συσκευές.

[ctx: @title]
en: Extra Mouse Buttons
el: Επιπλέον κουμπιά ποντικιού

[ctx: @label for assigning an action to a numbered button]
en: Extra Button %1:
el: Επιπλέον κουμπί %1:

[ctx: @action:button]
en: Press the mouse button for which you want to add a key binding
el: Πατήστε το κουμπί ποντικιού για το οποίο θέλετε να προσθέσετε μια δέσμευση πλήκτρων.

[ctx: @action:button, %1 is the translation of 'Extra Button %1' from above]
en: Enter the new key combination for %1
el: Εισάγετε το νέο συνδυασμό πλήκτρων για το %1

[ctx: @action:button]
en: Cancel
el: Ακύρωση

[ctx: @action:button]
en: Press a mouse button
el: Πατήστε ένα κουμπί ποντικιού

[ctx: @action:button, Bind a mousebutton to keyboard key(s)]
en: Add Binding…
el: Προσθήκη δεσμού…

[ctx: @action:button]
en: Configure Extra Buttons…
el: Διαμόρφωση επιπλέον κουμπιών…

en: Device:
el: Συσκευή:

en: General:
el: Γενικά:

en: Device enabled
el: Ενεργή συσκευή

en: Accept input through this device.
el: Αποδοχή εισόδου μέσω αυτής της συσκευής.

en: Left-handed mode
el: Λειτουργία αριστερόχειρα

en: Swap left and right buttons.
el: Αλλαγή αριστερού και δεξιού κουμπιού.

[ctx: @option:check]
en: Press left and right buttons for middle-click
el: Πατήστε το αριστερό και το δεξί κουμπί για μεσαίο κλικ

[ctx: @info:tooltip]
en: Pressing the left and right button simultaneously acts as middle-click.
el: Το ταυτόχρονο πάτημα του αριστερού και δεξιού κουμπιού στέλνει το κλικ του μεσαίου κουμπιού.

[ctx: @info:tooltip from ContextualHelpButton]
en: Activating this setting increases click latency by 50ms. The extra delay is needed to correctly detect simultaneous left and right button presses.
el: Η ενεργοποίηση αυτής της ρύθμισης αυξάνει την καθυστέρηση του κλικ ποντικιού κατά 50ms. Η επιπλέον καθυστέρηση είναι απαραίτητη για να ανιχνεύονται σωστά τα ταυτόχρονα αριστερά και δεξιά κλικ του ποντικιού.

en: Pointer speed:
el: Ταχύτητα δείκτη:

en: Pointer acceleration:
el: Επιτάχυνση δείκτη:

en: None
el: Κανένα

en: Cursor moves the same distance as the mouse movement.
el: Ο δρομέας κινείται στην ίδια απόσταση με την κίνηση του ποντικιού.

en: Standard
el: Τυπικό

en: Cursor travel distance depends on the mouse movement speed.
el: Η απόσταση κίνησης του δρομέα εξαρτάται από την ταχύτητα κίνησης του ποντικιού.

en: Scrolling speed:
el: Ταχύτητα κύλισης:

[ctx: Slower Scroll]
en: Slower
el: Αργότερη

[ctx: Faster Scroll Speed]
en: Faster
el: Ταχύτερη

en: Scrolling:
el: Κύλιση:

en: Invert scroll direction
el: Αντιστροφή κατεύθυνσης κύλισης

en: Touchscreen-like scrolling.
el: Κύλιση σαν οθόνη αφής.

en: Press middle button and move mouse to scroll
el: Πατήστε το μεσαίο κουμπί και μετακινήστε το ποντίκι για κύλιση

en: Scrolling with the mouse while the middle button is pressed.
el: Κύλιση με το ποντίκι ενώ το μεσαίο κουμπί είναι πατημένο.
