kcmsmserver - en to el translation catalogue (25 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (confirmLogout), group (General)
en: Confirm logout
el: Επιβεβαίωση εξόδου

note: i18n: ectx: label, entry (shutdownType), group (General)
en: Default leave option
el: Προεπιλεγμένη επιλογή εξόδου

note: i18n: ectx: label, entry (loginMode), group (General)
en: On login
el: Κατά την είσοδο

note: i18n: ectx: label, entry (excludeApps), group (General)
en: Applications to be excluded from session
el: Εφαρμογές που αποκλείονται από τη συνεδρία

en: The system must be restarted before manual session saving becomes active.
el: Το σύστημα πρέπει να επανεκκινηθεί πριν ενεργοποιηθεί η χειροκίνητη αποθήκευση συνεδρίας.

en: Restart
el: Επανεκκίνηση

en: Failed to request restart to firmware setup: %1
el: Αποτυχία αίτησης επανεκκίνησης για ρύθμιση υλικολογισμικού: %1

en: Next time the computer is restarted, it will enter the UEFI setup screen.
el: Την επόμενη φορά που ο υπολογιστής θα επανεκκινηθεί, θα εισέλθει στην οθόνη ρύθμισης UEFI.

en: Next time the computer is restarted, it will enter the firmware setup screen.
el: Την επόμενη φορά που θα γίνει επανεκκίνηση του υπολογιστή, θα εμφανιστεί η οθόνη ρύθμισης του υλικολογισμικού.

en: Restart Now
el: Επανεκκίνηση τώρα

[ctx: @title:group]
en: General
el: Γενικά

[ctx: @label beginning of the logical sentence 'Ask for confirmation on shutdown, restart, and logout.']
en: Ask for confirmation:
el: Αίτηση επιβεβαίωσης:

[ctx: @option:check end of the logical sentence 'Ask for confirmation on shutdown, restart, and logout.']
en: On shutdown, restart, and logout
el: Κατά τον τερματισμό, επανεκκίνηση και αποσύνδεση

[ctx: @title:group]
en: Session Restore
el: Επαναφορά συνεδρίας

en: On login, launch apps that were open:
el: Κατά την είσοδο, εκκίνηση εφαρμογών που ήταν ανοιχτές:

[ctx: @option:radio Automatic style of session restoration]
en: On last logout
el: Κατά την τελευταία αποσύνδεση

[ctx: @option:radio Manual style of session restoration]
en: When session was manually saved
el: Όταν η συνεδρία αποθηκεύτηκε χειροκίνητα

[ctx: @info]
en: A <interface>Save Session</interface> button will appear in the <interface>Application Launcher</interface> menu. When you click it, Plasma will remember the apps that are open and restore them on the next login. Click it again to replace the set of remembered apps.
el: Ένα κουμπί <interface>Αποθήκευση συνεδρίας</interface> θα εμφανιστεί στο μενού <interface>Εκκίνησης εφαρμογών</interface>. Όταν κάνετε κλικ σε αυτό, το Plasma θα θυμάται τις εφαρμογές που είναι ανοιχτές και θα τις επαναφέρει κατά την επόμενη είσοδο. Κάντε ξανά κλικ σε αυτό για να αντικαταστήσετε το σύνολο εφαρμογών που έχουν απομνημονευτεί.

[ctx: @option:radio Here 'session' refers to the technical concept of session restoration, whereby the windows that were open on logout are re-opened on the next login]
en: Start with an empty session
el: Εκκίνηση με μια άδεια συνεδρία

en: Ignored applications:
el: Αγνοημένες εφαρμογές:

en: Write apps' executable names here (separated by commas or colons, for example 'xterm:konsole' or 'xterm,konsole') to prevent them from autostarting along with other session-restored apps.
el: Γράψτε εδώ τα ονόματα των εκτελέσιμων εφαρμογών (χωρισμένα με κόμμα ή άνω και κάτω τελεία, για παράδειγμα 'xterm:konsole' ή 'xterm,konsole') για να αποτρέψετε την αυτόματη εκκίνησή τους μαζί με άλλες εφαρμογές που έχουν αποκατασταθεί σε λειτουργία.

[ctx: @title:group]
en: Firmware
el: Yλικολογισμικό

[ctx: @label:check part of a sentence: After next restart enter UEFI/Firmware setup screen]
en: After next restart:
el: Μετά την επόμενη επανεκκίνηση:

[ctx: @option:check]
en: Enter UEFI setup screen
el: Είσοδος στην οθόνη ρυθμίσεων UEFI

[ctx: @option:check]
en: Enter firmware setup screen
el: Είσοδος στην οθόνη ρύθμισης υλικολογισμικού
