plasma-desktop - en to el translation catalogue (19 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (keepHistoryFor), group (Plugin-org.kde.ActivityManager.Resources.Scoring)
en: How many months keep the activity history
el: Πόσους μήνες διατηρείτε το ιστορικό δραστηριότητας

note: i18n: ectx: label, entry (whatToRemember), group (Plugin-org.kde.ActivityManager.Resources.Scoring)
en: Which data to keep in activity history
el: Ποια δεδομένα πρέπει να διατηρούνται στο ιστορικό δραστηριοτήτων

note: i18n: ectx: label, entry (allowedApplications), group (Plugin-org.kde.ActivityManager.Resources.Scoring)
en: List of Applications whose activity history to save
el: Λίστα εφαρμογών των οποίων το ιστορικό δραστηριότητας πρέπει να αποθηκευτεί

note: i18n: ectx: label, entry (blockedApplications), group (Plugin-org.kde.ActivityManager.Resources.Scoring)
en: List of Applications whose activity history not to save
el: Λίστα εφαρμογών των οποίων το ιστορικό δραστηριότητας δεν πρέπει να αποθηκευτεί

[ctx: unlimited number of months]
en: Forever
el: Για πάντα

en: Forget the last hour
el: Ξέχνα την τελευταία ώρα

en: Forget the last two hours
el: Ξέχνα τις τελευταίες δύο ώρες

en: Forget a day
el: Ξέχνα μια μέρα

en: Forget everything
el: Ξέχνα τα πάντα

[ctx: unit of time. months to keep the history]
en:  month |  months
el[0]:  μήνα
el[1]:  μήνες

[ctx: for in 'keep history for 5 months']
en: For
el: Για

note: i18n: ectx: property (text), widget (KMessageWidget, messageWidget)
en: Cleared the activity history.
el: Έγινε εκκαθάριση του ιστορικού δραστηριοτήτων.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelKeepHistory)
en: Keep history:
el: Διατήρηση ιστορικού:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonClearRecentHistory)
en: Clear History
el: Εκκαθάριση ιστορικού

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioRememberAllApplications)
en: For a&ll applications
el: Για όλες τις εφαρμογές

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioDontRememberApplications)
en: &Do not remember
el: &Να μη θυμάται

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioRememberSpecificApplications)
en: O&nly for specific applications:
el: Μόνο για συγκεκριμένες εφαρμογές:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelRememberDocuments)
en: Remember opened documents:
el: Απομνημόνευση ανοιγμένων εγγράφων:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_blockedByDefault)
en: Blacklist applications not on the list
el: Μαύρη λίστα εφαρμογών που δεν περιλαμβάνονται στον κατάλογο
