kcmcomponentchooser - en to el translation catalogue (37 entries)

en: Other…
el: Άλλα…

en: Select default archive manager
el: Επιλογή προεπιλεγμένου διαχειριστή αρχειοθέτησης

en: Select default browser
el: Επιλογή προεπιλεγμένου προγράμματος περιήγησης

en: Select default e-mail client
el: Επιλογή προεπιλεγμένου προγράμματος ηλεκτρονικού ταχυδρομείου

en: Select default file manager
el: Επιλογή προεπιλεγμένου διαχειριστή αρχείων

en: Select default map
el: Επιλογή προεπιλεγμένου χάρτη

en: Select default image viewer
el: Επιλογή προεπιλεγμένου προγράμματος προβολής εικόνων

en: Select default music player
el: Επιλογή προεπιλεγμένου προγράμματος αναπαραγωγής μουσικής

en: Select default PDF viewer
el: Επιλογή προεπιλεγμένου προγράμματος προβολής PDF

en: Select default dialer application
el: Επιλογή προεπιλεγμένης εφαρμογής κλήσης

en: Select default terminal emulator
el: Επιλογή προεπιλεγμένου εξομοιωτή τερματικού

en: Select default text editor
el: Επιλογή προεπιλεγμένου επεξεργαστή κειμένου

en: Select default video player
el: Επιλογή προεπιλεγμένου προγράμματος αναπαραγωγής βίντεο

en: Details
el: Λεπτομέρειες

en: This application can also open these file types:
el: Αυτή η εφαρμογή μπορεί επίσης να ανοίξει αυτούς τους τύπους αρχείων:

[ctx: @label %1 is a MIME type and %2 is an application name]
en: %1 (Currently opens in %2)
el: %1 (Αυτή τη στιγμή ανοίγει στο %2)

[ctx: @action:button %1 is an application name]
en: Open All in %1
el: Άνοιγμα όλων στο %1

en: This application does not advertise support for the following file types, but may be able to open them anyway:
el: Αυτή η εφαρμογή δεν διαφημίζει υποστήριξη για τους ακόλουθους τύπους αρχείων, αλλά μπορεί να τους ανοίξει ούτως ή άλλως:

[ctx: @action:button]
en: Force All to Open in %1
el: Εξαναγκασμός όλων να ανοίξουν με %1

en: Configure Manually…
el: Ρύθμιση χειροκίνητα…

en: ’%1’ seems to not support the following mimetypes associated with this kind of application: %2
el: Το «%1» φαίνεται να μην υποστηρίζει τους ακόλουθους τύπους mime που σχετίζονται με αυτό το είδος εφαρμογής: %2

[ctx: Internet related application’s category’s name]
en: Internet
el: Διαδίκτυο

en: Web browser:
el: Πρόγραμμα περιήγησης στο διαδίκτυο:

en: Email client:
el: Πρόγραμμα ηλ. ταχυδρομείου:

[ctx: Default phone app]
en: Phone Numbers:
el: Αριθμοί τηλεφώνου:

[ctx: Multimedia related application’s category’s name]
en: Multimedia
el: Πολυμέσα

en: Image viewer:
el: Πρόγραμμα προβολής εικόνας:

en: Music player:
el: Αναπαραγωγέας μουσικής:

en: Video player:
el: Αναπαραγωγέας βίντεο:

[ctx: Documents related application’s category’s name]
en: Documents
el: Έγγραφα

en: Text editor:
el: Επεξεργαστής κειμένου:

en: PDF viewer:
el: Πρόγραμμα προβολής PDF:

[ctx: Utilities related application’s category’s name]
en: Utilities
el: Εργαλεία

en: File manager:
el: Διαχειριστής αρχείων:

en: Terminal emulator:
el: Εξομοιωτής τερματικού:

en: Archive manager:
el: Διαχειριστής αρχείου:

[ctx: Map related application’s category’s name]
en: Map:
el: Χάρτης:
