knetattach - en to da translation catalogue (25 entries)

en: Enter a name for this <i>WebFolder</i> as well as a server address, port and folder path to use and press the <b>Save & Connect</b> button.
da: Angiv navn for denne <i>www-mappe</i> samt serveradresse, port og mappesti der skal bruges og tryk på <b>Gem og forbind</b>.

en: Enter a name for this <i>Secure shell connection</i> as well as a server address, port and folder path to use and press the <b>Save & Connect</b> button.
da: Angiv et navn til denne <i>Sikker skal-forbindelse (ssh)</i> samt serveradresse, port og mappesti der skal bruges og tryk på knappen <b>Gem og forbind</b>.

en: Enter a name for this <i>File Transfer Protocol connection</i> as well as a server address and folder path to use and press the <b>Save & Connect</b> button.
da: Angiv et navn for denne <i>FTP-forbindelse</i> samt serveradresse og mappesti der skal bruges og tryk på knappen <b>Gem og forbind</b>.

en: Enter a name for this <i>Microsoft Windows network drive</i> as well as a server address and folder path to use and press the <b>Save & Connect</b> button.
da: Angiv et navn for dette <i>Microsoft Windows-netværksdrev</i> samt serveradresse, port og mappesti der skal bruges og tryk på knappen <b>Gem og forbind</b>.

en: Unable to connect to server.  Please check your settings and try again.
da: Kan ikke forbinde til server. Tjek venligst dine indstillinger og prøv igen.

en: Save && C&onnect
da: Gem og &forbind

en: C&onnect
da: F&orbind

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWizard, KNetAttach)
en: Network Folder Wizard
da: Netværk-mappeguide

note: i18n: ectx: property (title), widget (QWizardPage, _folderType)
en: Add Network Folder
da: Tilføj netværksmappe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Select the type of network folder you wish to connect to and press the Next button.
da: Vælg den type netværksmappe du ønsker at forbinde til og tryk på knappen Næste.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, _recent)
en: &Recent connection:
da: &Nylig forbindelse:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, _webfolder)
en: &WebFolder (webdav)
da: &Www-mappe (webdav)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, _fish)
en: &Secure shell (ssh)
da: &Sikker skal (ssh)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, _smb)
en: &Microsoft® Windows® network drive
da: &Microsoft® Windows® netværksdrev

note: i18n: ectx: property (title), widget (QWizardPage, _folderParameters)
en: Network Folder Information
da: Information om netværksmappe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_2)
en: &Name:
da: &Navn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, _userText)
en: &User:
da: Br&uger:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, _protocol)
en: &Protocol:
da: &Protokol:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: &Folder:
da: &Mappe:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, _encodingText)
en: Encoding:
da: Tegnsæt:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _createIcon)
en: Cr&eate an icon for this remote folder
da: Opr&et et ikon for denne eksterne mappe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _useEncryption)
en: &Use encryption
da: &Brug kryptering

en: KDE Network Wizard
da: KDE's netværksguide

en: (c) 2004 George Staikos
da: © 2004 George Staikos

en: Primary author and maintainer
da: Primær forfatter og vedligeholder
