plasma-desktop - en to ca translation catalogue (24 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (confirmLogout), group (General)
en: Confirm logout
ca: Confirma la sortida

note: i18n: ectx: label, entry (shutdownType), group (General)
en: Default leave option
ca: Opció predeterminada de sortida

note: i18n: ectx: label, entry (loginMode), group (General)
en: On login
ca: En connectar-se

note: i18n: ectx: label, entry (excludeApps), group (General)
en: Applications to be excluded from session
ca: Aplicacions que s'exclouran de la sessió

en: The system must be restarted before manual session saving becomes active.
ca: Cal reiniciar el sistema perquè el desament manual de la sessió estigui actiu.

en: Restart
ca: Reinicia

en: Failed to request restart to firmware setup: %1
ca: Ha fallat en sol·licitar un reinici a la configuració del microprogramari: %1

en: Next time the computer is restarted, it will enter the UEFI setup screen.
ca: La pròxima vegada que es reiniciï l'ordinador, presentarà la configuració de la UEFI.

en: Next time the computer is restarted, it will enter the firmware setup screen.
ca: La pròxima vegada que es reiniciï l'ordinador, presentarà la configuració del microprogramari.

en: Restart Now
ca: Reinicia ara

[ctx: @label beginning of the logical sentence 'Ask for confirmation on shutdown, restart, and logout.']
en: Ask for confirmation:
ca: Demana confirmació:

[ctx: @option:check end of the logical sentence 'Ask for confirmation on shutdown, restart, and logout.']
en: On shutdown, restart, and logout
ca: En aturar, reiniciar i sortir

[ctx: @title:group]
en: Session Restore
ca: Restauració de la sessió

en: On login, launch apps that were open:
ca: En iniciar la sessió, llança les aplicacions que estaven obertes:

[ctx: @option:radio Automatic style of session restoration]
en: On last logout
ca: En la darrera sortida

[ctx: @option:radio Manual style of session restoration]
en: When session was manually saved
ca: Quan la sessió es va desar manualment

[ctx: @info]
en: A <interface>Save Session</interface> button will appear in the <interface>Application Launcher</interface> menu. When you click it, Plasma will remember the apps that are open and restore them on the next login. Click it again to replace the set of remembered apps.
ca: Apareixerà el botó <interface>Desa la sessió</interface> en el menú del <interface>Llançador d'aplicacions</interface>. Quan hi feu clic, el Plasma recordarà les aplicacions que estan obertes i les restaurarà en iniciar la sessió següent. Feu-hi clic una altra vegada per a substituir el conjunt d'aplicacions recordades.

[ctx: @option:radio Here 'session' refers to the technical concept of session restoration, whereby the windows that were open on logout are re-opened on the next login]
en: Start with an empty session
ca: Comença amb una sessió buida

en: Ignored applications:
ca: Aplicacions ignorades:

en: Write apps' executable names here (separated by commas or colons, for example 'xterm:konsole' or 'xterm,konsole') to prevent them from autostarting along with other session-restored apps.
ca: Escriviu aquí els noms dels executables de les aplicacions (separats per comes o punts i comes, per exemple, «xterm:konsole» o «xterm,konsole») per a evitar que s'iniciïn automàticament amb les aplicacions restaurades d'altres sessions.

[ctx: @title:group]
en: Firmware
ca: Microprogramari

[ctx: @label:check part of a sentence: After next restart enter UEFI/Firmware setup screen]
en: After next restart:
ca: Després del proper reinici:

[ctx: @option:check]
en: Enter UEFI setup screen
ca: Entra a la pantalla de configuració de la UEFI

[ctx: @option:check]
en: Enter firmware setup screen
ca: Entra a la pantalla de configuració del microprogramari
