kcmkclock - en to bg translation catalogue (25 entries)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Date and Time
bg: Дата и час

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, setDateTimeAuto)
en: Set date and time &automatically
bg: Автоматично задаване на датата и часа:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, timeServerLabel)
en: &Time server:
bg: Сървър за точно време:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KDatePicker, cal)
en: Here you can change the system date's day of the month, month and year.
bg: От тук може да променяте системната дата на компютъра.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Time Zone
bg: Часови пояс

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: To change the local time zone, select your area from the list below.
bg: За да смените часовия пояс, изберете района си от списъка по-долу.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_local)
en: Current local time zone:
bg: Текущ часови пояс:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KTreeWidgetSearchLine, tzonesearch)
en: Search…
bg: Търсене…

en: No NTP utility has been found. Install 'ntpdate' or 'rdate' command to enable automatic updating of date and time.
bg: Не е открит инструмент за NTP. Инсталирайте "ntpdate" или "rdate", за да се включи автоматичното обновяване на датата и часа.

en: Here you can change the system time. Click into the hours, minutes or seconds field to change the relevant value, either using the up and down buttons to the right or by entering a new value.
bg: От тук може да променяте системния час на компютъра. Щракнете върху часа, минутите или секундите и след това редактирайте стойностите.

[ctx: %1 is name of time zone]
en: Current local time zone: %1
bg: Текуща местна часова зона: %1

[ctx: %1 is name of time zone, %2 is its abbreviation]
en: Current local time zone: %1 (%2)
bg: Текуща местна часова зона: %1 (%2)

en: Public Time Server (pool.ntp.org),        asia.pool.ntp.org,        europe.pool.ntp.org,        north-america.pool.ntp.org,        oceania.pool.ntp.org
bg: Публични сървъри за точно време (pool.ntp.org),        asia.pool.ntp.org,        europe.pool.ntp.org,        north-america.pool.ntp.org,        oceania.pool.ntp.org

en: Unable to contact time server: %1.
bg: Невъзможно свързване със сървъра: %1.

en: Can not set date.
bg: Датата не може да бъде установена.

en: Error setting new time zone.
bg: Грешка при задаване на новия часови пояс.

en: Time zone Error
bg: Грешка в часовия пояс

en: <h1>Date & Time</h1> This system settings module can be used to set the system date and time. As these settings do not only affect you as a user, but rather the whole system, you can only change these settings when you start the System Settings as root. If you do not have the root password, but feel the system time should be corrected, please contact your system administrator.
bg: <h1>Дата и час</h1>В този модул може да зададете системните дата и час. Понеже тези настройки засягат не само текущия потребител, но цялата система и всички потребители на системата, може да променяте тези стойности, само когато влезете в Контролния център като администратор на системата. Ако нямате администраторска парола, но смятате, че настройката трябва да се поправи, свържете се със системния си администратор.

[ctx: Define an area in the time zone, like a town area]
en: Area
bg: Област

[ctx: Time zone]
en: Region
bg: Регион

en: Comment
bg: Коментар

en: Unable to authenticate/execute the action: %1, %2
bg: Грешка при автентикация или изпълнение на действието: %1, %2

en: Unable to change NTP settings
bg: Не може да се променят настройките на NTP

en: Unable to set current time
bg: Не може да се зададе текущото време

en: Unable to set timezone
bg: Не може да се зададе часова зона
