kcmkeyboard - en to bg translation catalogue (72 entries)

en: Keyboard Layout Switcher
bg: Превключвател за клавиатурна подредба

en: Switch to Next Keyboard Layout
bg: Превключване на следваща клавиатурна подредба

en: Switch to Last-Used Keyboard Layout
bg: Превключване към последно използваната клавиатурна подредба

en: Switch keyboard layout to %1
bg: Превключване подредбата на клавиатурата на %1

[ctx: unknown keyboard model vendor]
en: Unknown
bg: Неизвестно

[ctx: app display name]
en: Keyboard Preview
bg: Преглед на клавиатурата

[ctx: app description]
en: Keyboard layout visualization
bg: Визуализация на клавиатурна подредба

[ctx: @label]
en: The keyboard geometry failed to load. This often indicates that the selected model does not support a specific layout or layout variant. This problem will likely also present when you try to use this combination of model, layout and variant.
    Previewing layouts that are defined outside your systems xkb directory is not supported and  will also trigger this message. These might still work fine if applied
bg: Геометрията на клавиатурата не успя да се зареди. Това често показва, че избраният модел не поддържа конкретна подредба или вариант на подредба. Този проблем вероятно ще се появи и когато се опитате да използвате тази комбинация от модел, подредба и вариант. Предварителният преглед на подредби, които са дефинирани извън директорията xkb на вашата система, не се поддържа и също ще задейства това съобщение. Но, ако са зададени, те също може да работят добре.

[ctx: @title]
en: Key Bindings
bg: Клавишни комбинации

[ctx: @label:checkbox]
en: Configure keyboard options
bg: Настройки на клавиатурата

[ctx: @action:button]
en: Reset
bg: Нулиране

[ctx: @info accessible]
en: Reset selected options for this group
bg: Нулиране на избраните опции за тази група

[ctx: @info:tooltip]
en: Reset selected options for this group
bg: Нулиране на избраните опции за тази група

[ctx: @title:window]
en: Add Layout
bg: Добавяне на подредба

[ctx: @label:textbox]
en: Short layout name
bg: Кратко име на подредбата

[ctx: @info]
en: The abbreviated name of the selected layout, which will be displayed in the system tray. You can change this setting yourself.
bg: Съкратеното име на избраната подредба, което ще се показва в системната област. Можете сами да промените тази настройка.

[ctx: @option:textbox]
en: Shortcut:
bg: Клавишна комбинация:

[ctx: @action:button]
en: Preview
bg: Предварителен преглед

[ctx: @action:button]
en: Configure Switching…
bg: Настройка на превключване на подредбите…

[ctx: @action:button accessible]
en: Configure Switching
bg: Настройка на превключване на подредбите

[ctx: @action:button]
en: Key Bindings
bg: Клавишни комбинации

[ctx: @action:button accessible]
en: Key Bindings
bg: Клавишни комбинации

[ctx: @action:button Layout]
en: Add…
bg: Добавяне…

[ctx: @action:button accessible]
en: Add layout
bg: Добавяне на подредба

[ctx: @label:checkbox configure layouts option]
en: Enable
bg: Включване

[ctx: @label:checkbox accessible]
en: Configure Layouts
bg: Настройка на подредбите

[ctx: @label:listbox Keyboard model]
en: Model:
bg: Модел:

[ctx: @label:listbox]
en: NumLock on startup:
bg: NumLock при стартиране:

[ctx: @item:inlistbox Turn on "NumLock" on startup]
en: Turn on
bg: Включване

[ctx: @item:inlistbox Turn off "NumLock" on startup]
en: Turn off
bg: Изключване

[ctx: @item:inlistbox Leave "NumLock" at whatever it was set to before Plasma started up]
en: Leave unchanged
bg: Без промяна

[ctx: @label:checkbox]
en: Key repeat:
bg: Повторение на клавиш:

[ctx: @label:checkbox accessible]
en: Key repeat
bg: Повторение на клавиш

[ctx: @label:textbox Key repeat delay]
en: Delay:
bg: Забавяне:

[ctx: @label:spinbox accessible]
en: Key repeat delay %1
bg: Забавяне на повторение на клавиш %1

[ctx: @label:textbox Key repeat rate]
en: Rate:
bg: Скорост:

[ctx: @label:spinbox accessible]
en: Key repeat rate %1
bg: Скорост на повторение на клавиш %1

[ctx: @spinbox:value Key repeat rate]
en: %1 repeats/s
bg: %1 повторение/я

[ctx: @spinbox:value Key repeat rate]
en: repeats/s
bg: повторение/я

[ctx: @label:textbox]
en: Test area:
bg: Място за пробване:

[ctx: @info:placeholder]
en: Type here to test settings
bg: Пишете тук за да тествате настройките

[ctx: @title:view]
en: Layouts
bg: Подредби

[ctx: @action:button]
en: Move Up
bg: Преместване нагоре

[ctx: @action:button accessible]
en: Move %1 layout up
bg: Преместване на %1 подредба нагоре

[ctx: @action:button]
en: Move Down
bg: Преместване надолу

[ctx: @action:button accessible]
en: Move %1 layout Down
bg: Преместване на %1 подредба надолу

[ctx: @action:button accessible]
en: Preview
bg: Предварителен преглед

[ctx: @action:button]
en: Remove
bg: Премахване

[ctx: @action:button accessible]
en: Remove layout %1
bg: Премахване на подредба %1

[ctx: @label:checkbox]
en: Spare layouts:
bg: Резервни подредби:

[ctx: @label:spinbox]
en: Number of spared main layouts
bg: Брой запазени основни подредби

[ctx: @label:textbox completes spinbox, x main layouts]
en: main layouts
bg: основни подредби

[ctx: @info]
en: You can have up to 4 main layouts, all other layouts are spare. Spare layouts are not included when cycling through the layouts, but can be accessed through the keyboard indicator applet or by setting a custom shortcut.
bg: Можете да имате до 4 основни подредби, всички останали подредби са резервни. Резервните подредби не се включват при превключването, но могат да бъдат достъпни през индикатора на клавиатурата в системната област или чрез задаване на потребителска клавишна комбинация.

[ctx: @label:group Shortcut to change the keyboard layout. Keep it short]
en: Change layout shortcut:
bg: Промяна клавишните комбинации на подредбите:

[ctx: @label Change layout shortcut or "Configure Switching"]
en: or
bg: или

[ctx: @title]
en: Configure Switching
bg: Настройка на превключване на подредбите

[ctx: @title:group]
en: Behavior
bg: Поведение

[ctx: @label:listbox]
en: Switching layout affects:
bg: Превключването на подредбата засяга:

[ctx: @item:inlistbox]
en: All windows
bg: Всички прозорци

[ctx: @item:inlistbox]
en: All windows on current desktop
bg: Всички прозорци на текущия работен плот

[ctx: @item:inlistbox]
en: All windows of current application
bg: Всички прозорци на текущото приложение

[ctx: @item:inlistbox]
en: Current window only
bg: Само текущият прозорец

[ctx: @label:checkbox]
en: Show notification on layout change
bg: Показване на изскачащо съобщение при промяна на подредбата

[ctx: @title:group]
en: Shortcuts
bg: Клавишни комбинации

[ctx: @option:textbox]
en: Change layout:
bg: Промяна на подредбата:

[ctx: @option:textbox]
en: Switch to last used layout:
bg: Превключване към последно използваната клавиатурна подредба:

[ctx: @title:group]
en: Legacy Shortcuts
bg: Наследени клавишни комбинации

[ctx: @info]
en: Legacy X11 shortcuts allow finer control of modifier-only shortcuts and have slightly better support on X11 in edge cases. They can also be used on Wayland.<nl/><nl/>Setting these shortcuts will take you to the Key bindings page.
bg: Наследените клавишни комбинации на X11 позволяват по-фин контрол на само за модификатори и имат малко по-добра поддръжка за X11 в крайните случаи. Те могат да се използват и на Wayland.<nl/><nl/>Задаването на тези клавишни комбинации  ще ви отведе до страницата за настройки на клавишните комбинации.

[ctx: @option:textbox]
en: Alternative symbols:
bg: Алтернативни символи:

[ctx: @info]
en: Modifier keys can be used to type additional characters, symbols, and diacritical marks.
bg: Модифициращите клавиши могат да се използват за въвеждане на допълнителни знаци, символи и диакритични знаци.

en: %1 shortcut | %1 shortcuts
bg[0]: %1 клавишна комбинация
bg[1]: %1 клавишни комбинации

[ctx: no shortcuts defined]
en: None
bg: Без
