plasma-desktop - en to ast translation catalogue (10 entries)

en: Forget the last hour
ast: Escaecer la última hora

en: Forget the last two hours
ast: Escaecer les últimes dos hores

en: Forget a day
ast: Escaecer un día

en: Forget everything
ast: Escaecer too

[ctx: unit of time. months to keep the history]
en:  month |  months
ast[0]:  mes
ast[1]:  meses

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelKeepHistory)
en: Keep history:
ast: Caltener l'historial:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonClearRecentHistory)
en: Clear History
ast: Borrar l'historial

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioRememberAllApplications)
en: For a&ll applications
ast: Pa &toles aplicaciones

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioDontRememberApplications)
en: &Do not remember
ast: &Nun recordar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioRememberSpecificApplications)
en: O&nly for specific applications:
ast: &Namás p'aplicaciones específiques:
