plasma-desktop - en to ast translation catalogue (12 entries)

en: Position on screen:
ast: Posición na pantalla:

en: Top
ast: Arriba

en: Center
ast: Centru

en: Activation:
ast: Activación:

[ctx: @option:check]
en: Activate when pressing any key on the desktop
ast: Activar al primir cualesquier tecla nel escritoriu

en: History:
ast: Historial:

[ctx: @option:check]
en: Disabled
ast: Desactiváu

[ctx: @option:check The thing being enabled is search history]
en: Enable suggestions
ast: Activar les suxerencies

en: Clear History…
ast: Borrar l'historial…

[ctx: @item:inmenu delete krunner history for all activities]
en: For all activities
ast: Pa toles actividaes

[ctx: @item:inmenu delete krunner history for this activity]
en: For activity "%1"
ast: Pa l'actividá «%1»

[ctx: @action:button]
en: Configure Enabled Search Plugins…
ast: Configurar los plugins de busca activos…
