plasma-desktop - en to ast translation catalogue (7 entries)

[ctx: @label Axis value]
en: Value
ast: Valor

[ctx: @label Button state]
en: State
ast: Estáu

en: No game controllers found
ast: Nun s'atopó nengún mandu de xuegu

[ctx: @label:textbox]
en: Device:
ast: Preséu:

[ctx: @label Visual representation of an axis position]
en: Position:
ast: Posición:

[ctx: @label Gamepad buttons]
en: Buttons:
ast: Botones:

[ctx: @label Gamepad axes (sticks)]
en: Axes:
ast: Exes:
