KDE 5 - en to ar translation catalogue (8 entries)

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: desktop console
ar: طرفية سطح المكتب

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: wm console
ar: طرفية ن

en: Opens the Plasma desktop interactive console with a file path to a script on disk.
ar: يفتح طرفية سطح مكتب بلازما المتفاعل بمسار لملف سكرِبت في القرص.

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: desktop console :q:
ar: طرفية سطح المكتب :q:

en: Opens the KWin interactive console with a file path to a script on disk.
ar: يفتح طرفية نوافذ.ك المتفاعل بمسار لملف سكرِبت في القرص.

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: wm console :q:
ar: طرفية ن :q:

en: Open Plasma desktop interactive console
ar: افتح طرفية سطح مكتب بلازما المتفاعل

en: Open KWin interactive console
ar: افتح طرفية نوافذ.ك المتفاعل
