KDE 4.3 - en to hu translation catalogue (22 entries)

[ctx: Phonon::AudioOutput|]
en: <html>The audio playback device <b>%1</b> does not work.<br/>Falling back to <b>%2</b>.</html>
hu: <html>A hanglejátszó eszköz (<b>%1</b>) nem működik.<br/>Ez az eszköz lesz aktív: <b>%2</b>.</html>

[ctx: Phonon::AudioOutput|]
en: <html>Switching to the audio playback device <b>%1</b><br/>which just became available and has higher preference.</html>
hu: <html>A(z) <b>%1</b><br/> hanglejátszó eszköz lesz aktív, mert elérhetővé vált és nagyobb a prioritása a jelenlegi eszköznél.</html>

[ctx: Phonon::AudioOutput|]
en: Revert back to device '%1'
hu: Visszaváltás erre: „%1”

[ctx: Phonon::AudioOutput|]
en: <html>Switching to the audio playback device <b>%1</b><br/>which has higher preference or is specifically configured for this stream.</html>
hu: <html>Váltás arra a(z) <b>%1</b> hanglejátszó eszközre,<br/>amelynek magasabb a beállítása vagy kifejezetten ehhez az adatfolyamhoz lett beállítva.</html>

[ctx: Phonon::MediaController|]
en: Main Menu
hu: Főmenü

[ctx: Phonon::MediaController|]
en: Title Menu
hu: Cím menü

[ctx: Phonon::MediaController|]
en: Audio Menu
hu: Hangmenü

[ctx: Phonon::MediaController|]
en: Subtitle Menu
hu: Felirat menü

[ctx: Phonon::MediaController|]
en: Chapter Menu
hu: Fejezet menü

[ctx: Phonon::MediaController|]
en: Angle Menu
hu: Szög menü

[ctx: Phonon::|]
en: Notifications
hu: Értesítések

[ctx: Phonon::|]
en: Music
hu: Zene

[ctx: Phonon::|]
en: Video
hu: Videó

[ctx: Phonon::|]
en: Communication
hu: Kommunikáció

[ctx: Phonon::|]
en: Games
hu: Játékok

[ctx: Phonon::|]
en: Accessibility
hu: Akadálymentesítés

[ctx: Phonon::|]
en: Recording
hu: Felvétel

[ctx: Phonon::|]
en: Control
hu: Vezérlő

[ctx: QObject|]
en: PulseAudio Sound Server
hu: PulseAudio hangszolgáltatás

[ctx: Phonon::VolumeSlider|]
en: Volume: %1%
hu: Hangerő: %1%

[ctx: Phonon::VolumeSlider|]
en: Use this slider to adjust the volume. The leftmost position is 0%, the rightmost is %1%
hu: Ezzel a csúszkával lehet szabályozni a hangerőt. A bal oldali pozíció 0%, a jobb oldali %1%.

[ctx: Phonon::VolumeSlider|]
en: Muted
hu: Némítva
