libphonon - en to fr translation catalogue (20 entries)

[ctx: Phonon::AudioOutput|]
en: <html>The audio playback device <b>%1</b> does not work.<br/>Falling back to <b>%2</b>.</html>
fr: <html>Le périphérique de lecture audio <b>%1</b> ne fonctionne pas.<br/>Revenir en arrière vers <b>%2</b>.</html>

[ctx: Phonon::AudioOutput|]
en: <html>Switching to the audio playback device <b>%1</b><br/>which just became available and has higher preference.</html>
fr: <html>Passage au périphérique de lecture audio <b>%1</b><br/> qui vient de devenir disponible et comporte une préférence supérieure.</html>

[ctx: Phonon::AudioOutput|]
en: Revert back to device '%1'
fr: Revenir au périphérique « %1 »

[ctx: Phonon::AudioOutput|]
en: <html>Switching to the audio playback device <b>%1</b><br/>which has higher preference or is specifically configured for this stream.</html>
fr: <html>Passage au périphérique de lecture audio <b>%1</b><br/> qui comporte une préférence supérieure ou est spécifiquement configuré pour ce flux.</html>

[ctx: Phonon::MediaController|]
en: Main Menu
fr: Menu principal

[ctx: Phonon::MediaController|]
en: Title Menu
fr: Menu des titres

[ctx: Phonon::MediaController|]
en: Audio Menu
fr: Menu audio

[ctx: Phonon::MediaController|]
en: Subtitle Menu
fr: Menu des sous-titres

[ctx: Phonon::MediaController|]
en: Chapter Menu
fr: Menu des chapitres

[ctx: Phonon::MediaController|]
en: Angle Menu
fr: Menu des angles

[ctx: Phonon::|]
en: Music
fr: Musique

[ctx: Phonon::|]
en: Video
fr: Vidéo

[ctx: Phonon::|]
en: Games
fr: Jeux

[ctx: Phonon::|]
en: Accessibility
fr: Accessibilité

[ctx: Phonon::|]
en: Recording
fr: Enregistrement

[ctx: Phonon::|]
en: Control
fr: Contrôle

[ctx: QObject|]
en: PulseAudio Sound Server
fr: Serveur de son PulseAudio

[ctx: Phonon::VolumeSlider|]
en: Volume: %1%
fr: Volume : %1 %

[ctx: Phonon::VolumeSlider|]
en: Use this slider to adjust the volume. The leftmost position is 0%, the rightmost is %1%
fr: Utilisez ce curseur pour ajuster le volume. La position la plus à gauche est 0 %, celle la plus à droite %1 %

[ctx: Phonon::VolumeSlider|]
en: Muted
fr: Muet
