libphonon - en to ar translation catalogue (22 entries)

[ctx: Phonon::AudioOutput|]
en: <html>The audio playback device <b>%1</b> does not work.<br/>Falling back to <b>%2</b>.</html>
ar: <html>لا يعمل جهاز الرد الصوتي <b>%1</b>.<br/>عودة إلى <b>%2</b>.</html>

[ctx: Phonon::AudioOutput|]
en: <html>Switching to the audio playback device <b>%1</b><br/>which just became available and has higher preference.</html>
ar: <html>التحول إلى جهاز الرد الصوتي <b>%1</b><br/>الذي صار متاحا في هذه اللحظة والذي له أفضلية علوى.</html>

[ctx: Phonon::AudioOutput|]
en: Revert back to device '%1'
ar: عد إلى الجهاز '%1'

[ctx: Phonon::AudioOutput|]
en: <html>Switching to the audio playback device <b>%1</b><br/>which has higher preference or is specifically configured for this stream.</html>
ar: <html>التحول إلى جهاز الرد الصوتي <b>%1</b><br/>الذي لديه تفضيل أعلى أو تم تكوينه خصيصًا لهذا البث. </html>

[ctx: Phonon::MediaController|]
en: Main Menu
ar: القائمة الرئيسة

[ctx: Phonon::MediaController|]
en: Title Menu
ar: قائمة العنوان

[ctx: Phonon::MediaController|]
en: Audio Menu
ar: قائمة الصوت

[ctx: Phonon::MediaController|]
en: Subtitle Menu
ar: قائمة الترجمة

[ctx: Phonon::MediaController|]
en: Chapter Menu
ar: قائمة الفصل

[ctx: Phonon::MediaController|]
en: Angle Menu
ar: قائمة الزاوية

[ctx: Phonon::|]
en: Notifications
ar: الإخطارات

[ctx: Phonon::|]
en: Music
ar: الموسيقى

[ctx: Phonon::|]
en: Video
ar: فيديو

[ctx: Phonon::|]
en: Communication
ar: التّواصل

[ctx: Phonon::|]
en: Games
ar: الألعاب

[ctx: Phonon::|]
en: Accessibility
ar: الإتاحة

[ctx: Phonon::|]
en: Recording
ar: يسجّل

[ctx: Phonon::|]
en: Control
ar: التحكم

[ctx: QObject|]
en: PulseAudio Sound Server
ar: خادم صوت بلس أوديو

[ctx: Phonon::VolumeSlider|]
en: Volume: %1%
ar: الصوت: %1٪

[ctx: Phonon::VolumeSlider|]
en: Use this slider to adjust the volume. The leftmost position is 0%, the rightmost is %1%
ar: استعمل المزلق لضبط الصوت. الموضع الأيسر يماثل الموضع الأيمن وهما %1%، 0%

[ctx: Phonon::VolumeSlider|]
en: Muted
ar: مكتوم
