libksysguard - en to he translation catalogue (51 entries)

en: Load Preset
he: טעינת ערכה

en: Delete this preset
he: מחיקת הערכה הזאת…

en: Presets:
he: ערכות:

en: Load Preset...
he: טעינת ערכה…

en: Get new presets...
he: משיכת ערכות חדשות…

en: Save Settings As Preset
he: שמירת ההגדרות כערכה

en: Title:
he: כותרת:

en: Show Title
he: הצגת כותרת

en: Display Style:
he: סגנון תצוגה:

en: Get New Display Styles...
he: הורדת סגנונות תצוגה חדשים...

en: Minimum Time Between Updates:
he: הזמן המזערי בין עדכונים:

en: No Limit
he: ללא הגבלה

note: i18ndp doesn't handle floats :(
en: 1 second
he: שנייה

en: %1 seconds
he: %1 שניות

en: Total Sensor | Total Sensors
he[0]: סך הכול לחיישן
he[1]: סך הכול לחיישנים
he[2]: סך הכול לחיישנים
he[3]: סך הכול לחיישנים

en: Sensors
he: חיישנים

en: Text-Only Sensors
he: חיישני טקסט בלבד

[ctx: @title:group General options]
en: General:
he: כללי:

[ctx: @option:check]
en: Show legend
he: הצגת מקרא

[ctx: @option:check]
en: Stacked bars
he: עמודות בערימה

[ctx: @label for radiobutton group, Orientation of bar chart]
en: Bar orientation:
he: כיוון עמודות:

[ctx: @option:radio Vertical option for the bar chart]
en: Vertical
he: אנכי

[ctx: @option:radio Horizontal option for the bar chart]
en: Horizontal
he: אופקי

[ctx: @label Options about axis and label of bar chart]
en: Axis:
he: ציר:

[ctx: @option:check]
en: Show Y axis labels
he: הצגת תוויות ציר Y

[ctx: @option:check]
en: Show grid lines
he: הצגת קווי רשת

[ctx: @option:check]
en: Automatic data range
he: טווח נתונים אוטומטי

[ctx: @label:spinbox data range]
en: From:
he: מ־:

[ctx: @label:spinbox data range]
en: To:
he: עד:

[ctx: @option:check]
en: Use sensor color:
he: להשתמש בצבע חיישן:

[ctx: @label:spinbox]
en: Number of columns:
he: מספר העמודות:

[ctx: @label automatic number of columns]
en: Automatic
he: אוטומטי

[ctx: @label:listbox items are sensor face names]
en: Display style:
he: סגנון תצוגה:

[ctx: @title:group]
en: Appearance
he: מראה

[ctx: @option:check]
en: Stacked charts
he: תרשימים בערימה

[ctx: @option:check]
en: Smooth lines
he: קווים חלקים

[ctx: @label:spinbox]
en: Opacity of area below line:
he: אטימות השטח שמתחת לקו:

[ctx: title:group]
en: Data Ranges
he: טווחי נתונים

[ctx: @option:check]
en: Automatic Y data range
he: טווח נתונים אוטומטי ב־Y

[ctx: @label:spinbox]
en: From (Y):
he: מ־ (Y):

[ctx: @label:spinbox]
en: To (Y):
he: עד (Y):

[ctx: @label:spinbox]
en: Show last:
he: הצגת האחרונים:

[ctx: @item:valuesuffix %1 is seconds of history]
en: %1 second | %1 seconds
he[0]: שנייה
he[1]: שתי שניות
he[2]: %1 שניות
he[3]: %1 שניות

[ctx: @label:spinbox]
en: Starting angle:
he: זווית התחלה:

[ctx: @label:spinbox]
en: Total pie angle:
he: זווית עוגה כוללת:

[ctx: @option:check]
en: Rounded lines
he: קווים מעוגלים

[ctx: @option:check]
en: Group sensors based on the value of the total sensors.
he: קיבוץ חיישנים לפי ערך החיישנים הכולל.

[ctx: @label]
en: Click to select a sensor…
he: יש ללחוץ כדי להוסיף חיישן…

en: Search...
he: חיפוש…

[ctx: @action:button]
en: Back
he: חזרה

en: System Monitor Sensor
he: חיישן צג המערכת
