libksysguard - en to ar translation catalogue (30 entries)

[ctx: Total load sensor of all cores]
en: [Group] Total Usage
ar: [الاستخدام الكلي [المجموعة]

[ctx: All cores user load sensors]
en: [Group] User Usage
ar: استخدام المستخدم [المجموعة]

[ctx: All cores user system sensors]
en: [Group] System Usage
ar: استخدام النظام [المجموعة]

[ctx: All cores wait load sensors]
en: [Group] Wait Usage
ar: استخدام الانتظام [المجموعة]

[ctx: All cores clock frequency sensors]
en: [Group] Clock Frequency
ar: التردّد الساعيّ [المجموعة]

[ctx: All cores temperature sensors]
en: [Group] Temperature
ar: الحرارة [المجموعة]

[ctx: All cores names]
en: [Group] Name
ar: اسم [المجموعة]

en: [Group] Used
ar: المستخدم [المجموعة]

en: [Group] Available
ar: المتوفر [المجموعة]

en: [Group] Percentage Used
ar: نسبة المستخدم [المجموعة]

en: [Group] Total Size
ar: الحجم الكليّ [المجموعة]

en: [Group] Network Name
ar: اسم الشبكة [المجموعة]

en: [Group] IPv4 Address
ar: عنوان IPv4 [المجموعة]

en: [Group] IPv6 Address
ar: عنوان IPv6 [المجموعة]

en: [Group] Signal Strength
ar: قوّة الإشارة [المجموعة]

en: [Group] Download Rate
ar: معدّل التنزيل [المجموعة]

en: [Group] Total Downloaded
ar: مجموع المنزل [المجموعة]

en: [Group] Upload Rate
ar: معدل الرفع [المجموعة]

en: [Group] Total Uploaded
ar: مجموع المرفوع [المجموعة]

en: [Group] Name
ar: اسم [المجموعة]

en: [Group] Total Space
ar: مجموع المساحة [المجموعة]

en: [Group] Used Space
ar: المساحة المُستخدَمة [المجموعة]

en: [Group] Free Space
ar: المساحة الحرّة [المجموعة]

en: [Group] Read Rate
ar: معدل القراءة [المجموعة]

en: [Group] Write Rate
ar: معدل الكتابة [المجموعة]

en: [Group] Percentage Free
ar: نسبة المتبقي [المجموعة]

en: [Group] CPU
ar: معالج [المجموعة]

en: [Group] Disk
ar: القرص [المجموعة]

en: [Group]
ar: [المجموعة]

en: Sensor Browser
ar: متصفح المجسّات
