kdelibs4 - en to ku translation catalogue (90 entries)

en: License: %1
ku: Lîsans: %1

en: Submit Bug Report
ku: Rapora Çewtiyan Bişîne

en: The application for which you wish to submit a bug report - if incorrect, please use the Report Bug menu item of the correct application
ku: Bernameya ku dixwazî jêre rapora çewtiyê bişînî - heke rast be, ji kerema xwe re bernameya rast ji nav lîsteya vebijêrkan hilbijêre

en: Application:
ku: Sepan:

en: The version of this application - please make sure that no newer version is available before sending a bug report
ku: Guhertoya vê sepnaê - Berî ku tu raporekê bişîne pê bawer be bê ka guhertoya nû derketiye yan na

en: Version:
ku: Guherto:

en: no version set (programmer error)
ku: agahiya guhertoyê tuneye (çewtiya bernamenûs)

en: OS:
ku: Pergala Xebatê:

[ctx: @title:window]
en: Dr. Klash' Accelerator Diagnosis
ku: Teşhîsa Lezkera Dr. Klash

[ctx: @option:check]
en: Disable automatic checking
ku: Kontrolkirina jixweber neçalak bike

en: <h2>Accelerators changed</h2>
ku: <h2>Lezker Guherîn</h2>

en: <h2>Accelerators removed</h2>
ku: <h2>Lezker jê hatine birin</h2>

en: <h2>Accelerators added (just for your info)</h2>
ku: <h2>Agahî: Lezker lê hate zêdekirin</h2>

en: Icon te&xt:
ku: Ni&vîsa îkonê:

en: Do you really want to reset all toolbars of this application to their default? The changes will be applied immediately.
ku: Ji dil dixwazî hemû darikên amûran ên vê sepanê vegerînî rewşa pêşî? Guehertin dê şûnde neyên anîn.

en: Reset Toolbars
ku: Darikên Amûran Vegerîne Serî

en: Reset
ku: Vesazkirin

en: &Toolbar:
ku: &Darikê Amûran:

note: i18n("&New"), this); new_toolbar->setPixmap(BarIcon("document-new", KIconLoader::SizeSmall)); new_toolbar->setEnabled(false); // disabled until implemented QPushButton *del_toolbar = new QPushButton(i18n("&Delete"), this); del_toolbar->setPixmap(BarIcon("edit-delete", KIconLoader::SizeSmall)); del_t
en: A&vailable actions:
ku: &Çalakiyên Xebatbar:

en: Filter
ku: Parzûn

en: Curr&ent actions:
ku: Xebatên &heyî:

en: --- separator ---
ku: --- veqetînder ---

en: <Merge>
ku: <Tevî hev bike>

en: <Merge %1>
ku: <%1'ê tevî hev bike>

en: This is a dynamic list of actions. You can move it, but if you remove it you will not be able to re-add it.
ku: Ev; lîsteya dînamîk ya çalakiyan e. Tu dikarî cihê wê biguherînî lê heke tu jê bibî tu yê nikaribî ji nû ve lê zêde bike.

en: ActionList: %1
ku: LîsteyaÇalakiyan: %1

en: Change Icon
ku: Sembolê Biguherîne

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
ku: &Alîkarî

[ctx: %1 is the number of conflicts]
en: Shortcut Conflict | Shortcut Conflicts
ku[0]: Lihevketina Kurteriyê
ku[1]: Lihevketina Kurteriyan

en: Shortcut '%1' for action '%2'
ku: Kurteriyê '%1' ji bo çalakiya '%2'

en: <qt>The '%1' key combination is already used by the <b>%2</b> action.<br>Please select a different one.</qt>
ku: <qt>Pevgihana '%1' jixwe aliyê çalakiya <b>%2</b> ve tê bikaranîn.<br>Ji kerema xwe yekî cuda hilbijêrin.</qt>

[ctx: %1 is the number of conflicts (hidden), %2 is the key sequence of the shortcut that is problematic]
en: The shortcut '%2' conflicts with the following key combination:
     | The shortcut '%2' conflicts with the following key combinations:
ku[0]: Kurteriya '%2' bi pevgihandina jêr re li hev dikevin:
ku[1]: Kurteriya '%2' bi pevgihandinên jêr re li hev dikevin:

[ctx: %1 is the number of shortcuts with which there is a conflict]
en: Conflict with Registered Global Shortcut | Conflict with Registered Global Shortcuts
ku[0]: Lihevnekirina Kurteriya Giştî
ku[1]: Lihevnekirina Kurteriyên Giştî

en: Reserved Shortcut
ku: Kurteriya Veqetandî

en: The F12 key is reserved on Windows, so cannot be used for a global shortcut.
    Please choose another one.
ku: F12 di Windowsê de heye, ji ber vê ji bo kurteriyên giştî nayê bikaranîn.
    Ji kerema xwe yekî din hilbijêrin.

[ctx: What the user inputs now will be taken as the new shortcut]
en: Input
ku: Ketan

[ctx: No shortcut defined]
en: None
ku: Ti yek

en: Add to Toolbar
ku: Têxe darikê amûran

en: Current scheme:
ku: Şemaya heyî:

[ctx: @action:button]
en: Delete
ku: Jê bibe

en: Name for new scheme:
ku: Navê şemaya nû:

en: New Scheme
ku: Şemaya Nû

en: A scheme with this name already exists.
ku: Şemaya bi vî navî jixwe heye

en: Do you really want to delete the scheme %1?
    Note that this will not remove any system wide shortcut schemes.
ku: Tu ji dil dixwazî ku vê dirba %1 jê bibî?
    Ev tu dirbên kurteriyên pergalê ranake.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeWidget, list)
en: Here you can see a list of key bindings, i.e. associations between actions (e.g. 'Copy') shown in the left column and keys or combination of keys (e.g. Ctrl+V) shown in the right column.
ku: Li virê dikarî girêdanên bişkojkan, yanî girêdanên di navbera bişkojk û 
    (mînak: 'Ji ber Bigire') çalakiyan de 
    (mînak: Ctrl+V) bibînî.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Action
ku: Çalakî

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Shortcut
ku: Kurterê

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Alternate
ku: Alternatîf

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Global
ku: Gerdûnî

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Global Alternate
ku: Rêzbûna Giştî

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Mouse Button Gesture
ku: Çalakiya Bişkojka Mişkî

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Mouse Shape Gesture
ku: Çalakiya Şêwaza Mişkî

[ctx: header for an applications shortcut list]
en: Shortcuts for %1
ku: Kurteriyên %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, priLabel)
en: Main:
ku: Mak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, altLabel)
en: Alternate:
ku: Alternatîf:

en: Global:
ku: Gerdûnî:

en: Action Name
ku: Navê Çalakiyê

en: Shortcuts
ku: Kurterê

en: Description
ku: Danezanî

en: Please choose the language which should be used for this application:
ku: Zimanê ku ji bo vê sepanê were bikaranîn hilbijêre:

en: The language for this application has been changed. The change will take effect the next time the application is started.
ku: Zimanê vê sepanê hat guhertin. Dema ku sepan careke din hat vekirin, guhertin dê bê çalak bibin.

en: Application Language Changed
ku: Zimanê Sepanê hat Guhertin

en: Primary language:
ku: Zimanê mak:

en: Fallback language:
ku: Zimanê yêdek:

[ctx: toolbar position string]
en: Top
ku: Jor

[ctx: toolbar position string]
en: Left
ku: Çep

[ctx: toolbar position string]
en: Right
ku: Rast

[ctx: toolbar position string]
en: Bottom
ku: Jêr

en: Text Position
ku: Rewşa nivîsê

en: Icon Size
ku: Mezinahiya Îkonê

[ctx: @item:inmenu Icon size]
en: Default
ku: Standard

en: Small (%1x%2)
ku: Biçûk (%1x%2)

en: Medium (%1x%2)
ku: Navîn (%1x%2)

en: Large (%1x%2)
ku: Mezin (%1x%2)

en: Huge (%1x%2)
ku: Gelekî Mezin (%1x%2)

en: Lock Toolbar Positions
ku: Cihê Darikên Amûran Biqufilîne

en: Toolbars Shown
ku: Darikên Amûran tê Nîşandan

en: Redo
ku: Dîsa bike

en: Undo
ku: Vegerîne

en: No text
ku: Nivîs tuneye

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
ku: &Pel

note: i18n: ectx: Menu (game)
en: &Game
ku: &Lîstik

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
ku: Sere&rastkirin

[ctx: @title:menu Game move]
note: i18n: ectx: Menu (move)
en: &Move
ku: &Guhestin

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
ku: &Dîtin

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
ku: &Biçe

note: i18n: ectx: Menu (bookmarks)
en: &Bookmarks
ku: &Bijare

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
ku: &Amûr

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
ku: &Mîheng

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ku: Darikê amûran ya mak
