kwin - en to wa translation catalogue (110 entries)

en: Suspend Compositing
wa: Djoker môde compôzite

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, windows)
en: Windows
wa: Finiesses

en: PID of the application to terminate
wa: PID do programe a fini

en: Hostname on which the application is running
wa: Lodjoe wice ki l' programe toûne

en: Name of the application to be terminated
wa: No do programe ki doet esse fini

en: ID of resource belonging to the application
wa: ID del rissource k' apårtént å programe

en: KWin helper utility
wa: Usteye d' aidance KWin

en: This helper utility is not supposed to be called directly.
wa: Çou n' est nén çou k' est préveyou d' apeler direk ciste usteye d' aidance.

en: KDE window manager
wa: Manaedjeu des fniesses d' KDE

en: Cristian Tibirna
wa: Christian Tibirna

en: Daniel M. Duley
wa: Daniel Molkentin

en: Disable configuration options
wa: Dismete les tchuzes d' apontiaedje

en: Replace already-running ICCCM2.0-compliant window manager
wa: Replaecî l' manaedjeu des fniesses ICCCM2.0-copative k' est ddja en alaedje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantBlurStrong) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantNoiseStrong)
en: Strong
wa: Foite

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge)
en: Top
wa: Al copete

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge)
en: Bottom
wa: Al valêye

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Large
wa: Grand

note: i18n: ectx: property (title), widget (KButtonGroup, titleAlign)
en: Title &Alignment
wa: &Aroymint do tite

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_titleAlignCenter)
en: Center
wa: Å mitan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_animateButtons)
en: Animate buttons
wa: Botons animés

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Animation duration:
wa: Tins k' deure l' animåcion:

[ctx: Duration of rotation]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_AnimationDuration)
en: Default
wa: Prémetou

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupSize)
en: Size
wa: Grandeu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Width:
wa: &Lårdjeur:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_RingLife)
en:  msec
wa:  mseg

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, font)
en: Text
wa: Tecse

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Appearance
wa: Rivnance

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Color:
wa: &Coleur:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Maximum &width:
wa: &Lårdjeur macsimom:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Spacing:
wa: E&spåçmint:

en: Track mouse
wa: Shut l' sori

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KWin::TranslucencyEffectConfigForm)
en: Translucency
wa: Transparince

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_opacityGroupBox)
en: General Translucency Settings
wa: Tchuzes djeneråles del transparince

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, comboboxpopup_label)
en: Combobox popups:
wa: Aspitants purneas di djivêye di dressêye disrôlante :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Opaque
wa: Opake

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Transparent
wa: Transparint

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_IndividualMenuConfig)
en: Set menu translucency independently
wa: Defini a pårt li transparince del dressêye

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dropdownmenus_label)
en: Dropdown menus:
wa: Dressêyes disrôlantes:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, popupmenus_label)
en: Popup menus:
wa: Aspitantès dressêyes:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tornoffmenus_label)
en: Torn-off menus:
wa: Dressêyes di distindaedje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ignoreLabel)
en: None
wa: Nole

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: &Stiffness:
wa: &Roedeuristé:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Dra&g:
wa: Bod&jî:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_MoveWobble)
en: Wo&bble when moving
wa: Dis&foirmer cwand on l' bodje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ResizeWobble)
en: Wobble when &resizing
wa: Disfoirmer cwand on &candje li grandeu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AdvancedMode)
en: Enable &advanced mode
wa: Mete en alaedje li &spepieus môde

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, basicGroup)
en: &Wobbliness
wa: &Disfoirmaedje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Less
wa: Moens

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: More
wa: Pus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Zoom Factor:
wa: Facteur di zoumaedje :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Mouse Pointer:
wa: Pwinteu del sori :

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MousePointer)
en: Scale
wa: Schåle

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MousePointer)
en: Keep
wa: Wårder

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MousePointer)
en: Hide
wa: Catchî

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Proportional
wa: Proporcionel

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Centered
wa: Å mitan

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Disabled
wa: Essocté

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Mouse Tracking:
wa: Shuvaedje del sori :

[ctx: Special entry in alt+tab list for minimizing all windows]
en: Show Desktop
wa: Mostrer scribanne

en: Walk Through Windows
wa: Naivyî emey les finiesses

en: Walk Through Windows (Reverse)
wa: Naivyî emey les fniesses (årvier)

en: Walk Through Windows Alternative
wa: Naivyî emey les fniesses alternatives

en: Walk Through Windows Alternative (Reverse)
wa: Naivyî emey les fniesses alternatives (årvier)

en: &Move
wa: &Bodjî

en: Keep &Above Others
wa: Mete pa dz&eu les ôtes

en: Keep &Below Others
wa: Mete pa dz&o les ôtes

en: &Fullscreen
wa: &Forrimpli l' waitroûle

en: Ma&ximize
wa: Å pus gr&and

en: Mi&nimize
wa: Å pus pt&it

en: &Close
wa: &Clôre

en: &All Desktops
wa: Evoyî a &tos les scribannes

en: &All Activities
wa: Evoyî a &totes les activités

en: Window Operations Menu
wa: Menu des operåcions so les finiesses

en: Close Window
wa: Clôre li fniesse

en: Maximize Window
wa: Mete li fniesse å pus grand

en: Maximize Window Vertically
wa: Mete li fniesse å pus grand so l' hôteu

en: Maximize Window Horizontally
wa: Mete li fniesse å pus grand sol lårdjeu

en: Minimize Window
wa: Mete li fniesse å pus ptit

en: Shade Window
wa: Erôler l' finiesse

en: Move Window
wa: Bodjî l' finiesse

en: Resize Window
wa: Candjî l' grandeu del finiesse

en: Raise Window
wa: Rimonter l' finiesse

en: Lower Window
wa: Baxhî l' finiesse

en: Toggle Window Raise/Lower
wa: Passer di rmonter a baxhî l' finiesse

en: Make Window Fullscreen
wa: Forrimpli li waitroûle avou l' finiesse

en: Keep Window Above Others
wa: Mete pa dzeu les ôtes

en: Keep Window Below Others
wa: Mete pa dzo les ôtes

en: Activate Window Demanding Attention
wa: Mete en alaedje li finiesse ki vs a schoyou

en: Setup Window Shortcut
wa: Apontyî l' rascourti d' finiesse

en: Move Window Right
wa: Bodjî l' finiessese a droete

en: Move Window Left
wa: Bodjî l' finiessese a hintche

en: Move Window Up
wa: Monter l' finiesse

en: Move Window Down
wa: Baxhî l' finiesse

en: Keep Window on All Desktops
wa: Finiesse håyné so tos les scribannes

en: Window to Next Desktop
wa: Evoyî l' finiesse sol sicribanne shuvant

en: Window to Previous Desktop
wa: Evoyî l' finiesse sol sicribanne di dvant

en: Window One Desktop to the Right
wa: Evoyî l' finiesse sol scribanne a droete

en: Window One Desktop to the Left
wa: Evoyî l' finiesse sol scribanne a hintche

en: Window One Desktop Up
wa: Evoyî l' finiesse sol scribanne å dzeu

en: Window One Desktop Down
wa: Evoyî l' finiesse sol scribanne å dzo

en: Switch to Next Screen
wa: Potchî sol waitroûle shuvante

en: Kill Window
wa: Touwer ene finiesse

en: Activate Window (%1)
wa: Dispierter finiesse (%1)

en: Desktop %1
wa: Sicribanne %1

en: Switch to Next Desktop
wa: Potchî sol sicribanne shuvant

en: Switch to Previous Desktop
wa: Potchî sol sicribanne di dvant

en: Switch One Desktop to the Right
wa: Potchî sol sicribanne al droete

en: Switch One Desktop to the Left
wa: Potchî sol sicribanne al hintche

en: Switch One Desktop Up
wa: Potchî sol sicribanne do dzeur

en: Switch One Desktop Down
wa: Potchî sol sicribanne do dzo
