kwin - en to uz@cyrillic translation catalogue (54 entries)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, windows)
en: Windows
uz@cyrillic: Ойналар

en: KWin helper utility
uz@cyrillic: KWin ёрдамчи воситаси

en: This helper utility is not supposed to be called directly.
uz@cyrillic: Бу ёрдамчи воситани тўғридан-тўғри ишга тушириш мумкин эмас.

en: KDE window manager
uz@cyrillic: KDE ойна бошқарувчиси

en: Disable configuration options
uz@cyrillic: Мослаш параметрларни ўчириш

en: kwin: unable to claim manager selection, another wm running? (try using --replace)
uz@cyrillic: kwin: ойна бошқарувчиси бўла олмади, эҳтимол, бошқа ойна бошқарувчиси ишга туширилган (--replace параметри билан уриниб кўринг)

en: Replace already-running ICCCM2.0-compliant window manager
uz@cyrillic: Аллақачон ишлаб турган ICCCM2.0 андозасига мос келадиган ойна бошқарувчисини алмаштириш

note: i18n: ectx: property (title), widget (KButtonGroup, titleAlign)
en: Title &Alignment
uz@cyrillic: Сарлавҳани &текислаш

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_coloredBorder)
en: Check this option if the window border should be painted in the titlebar color. Otherwise it will be painted in the background color.
uz@cyrillic: Агар белгиланса, ойнанинг чегараси сарлавҳанинг рангида кўринади. Акс ҳолда, ойнанинг чегараси орқа фоннинг рангида кўринади.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_animateButtons)
en: Check this option if you want the buttons to fade in when the mouse pointer hovers over them and fade out again when it moves away.
uz@cyrillic: Агар белгиланса, сичқонча тугмаларнинг устидан ўтса уларга сўниш эффекти қўлланилади.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_animateButtons)
en: Animate buttons
uz@cyrillic: Анимациялик тугмалар

en: Walk Through Windows
uz@cyrillic: Ойнадан-ойнага ўтиш

en: Walk Through Windows (Reverse)
uz@cyrillic: Ойнадан-ойнага ўтиш (тескарисига)

en: You have selected to show a window without its border.
    Without the border, you will not be able to enable the border again using the mouse: use the window operations menu instead, activated using the %1 keyboard shortcut.
uz@cyrillic: Сиз ойнани чегарасиз кўрсатишни танладингиз.
    Сичқонча билан чегараларни олдинги ҳолатига қайтариб бўлмайди. Уларни ойнанинг амаллар менюси ёрдамида олдинги ҳолатига қайтаришингиз мумкин. Бунинг учун %1 тугмаларидан фойдаланинг.

en: You have selected to show a window in fullscreen mode.
    If the application itself does not have an option to turn the fullscreen mode off you will not be able to disable it again using the mouse: use the window operations menu instead, activated using the %1 keyboard shortcut.
uz@cyrillic: Сиз ойнани бутун экранга кўрсатишни танладингиз.
    Агар дастурда шундай имконият бўлмаса, сичқонча билан ойнани олдинги ҳолатига қайтариб бўлмайди. Уни ойнанинг амаллар менюси ёрдамида олдинги ҳолатига қайтаришингиз мумкин. Бунинг учун %1 тугмаларидан фойдаланинг.

en: &Move
uz@cyrillic: Кўчи&риш

en: Keep &Above Others
uz@cyrillic: Энг &юқорида

en: Keep &Below Others
uz@cyrillic: &Энг пастда

en: &Fullscreen
uz@cyrillic: &Бутун экранга

en: Ma&ximize
uz@cyrillic: Ёй&иш

en: Mi&nimize
uz@cyrillic: &Йиғиш

en: &All Desktops
uz@cyrillic: &Ҳамма иш столлари

en: Window Operations Menu
uz@cyrillic: Ойнанинг амаллар менюси

en: Close Window
uz@cyrillic: Ойнани ёпиш

en: Maximize Window
uz@cyrillic: Ойнани ёйиш

en: Maximize Window Vertically
uz@cyrillic: Ойнани бўйига ёйиш

en: Maximize Window Horizontally
uz@cyrillic: Ойнани энига ёйиш

en: Minimize Window
uz@cyrillic: Ойнани йиғиш

en: Shade Window
uz@cyrillic: Ойнани соялаш

en: Move Window
uz@cyrillic: Ойнани жойидан кўчириш

en: Resize Window
uz@cyrillic: Ойнанинг ўлчамини ўзгартириш

en: Raise Window
uz@cyrillic: Ойна олдинга

en: Lower Window
uz@cyrillic: Ойна орқага

en: Toggle Window Raise/Lower
uz@cyrillic: Ойна олдинга/орқага

en: Make Window Fullscreen
uz@cyrillic: Ойна бутун экранга

en: Keep Window Above Others
uz@cyrillic: Ойна энг юқорида

en: Keep Window Below Others
uz@cyrillic: Ойна энг пастда

en: Activate Window Demanding Attention
uz@cyrillic: Ойнага эътибор қилишни қўллаш

en: Setup Window Shortcut
uz@cyrillic: Ойнанинг тугмалар бирикмасини мослаш

en: Keep Window on All Desktops
uz@cyrillic: Ойна ҳамма иш столларига

en: Window to Next Desktop
uz@cyrillic: Ойнани кейинги иш столига

en: Window to Previous Desktop
uz@cyrillic: Ойнани олдинги иш столига

en: Window One Desktop to the Right
uz@cyrillic: Ойна ўнгдаги иш столига

en: Window One Desktop to the Left
uz@cyrillic: Ойна чапдаги иш столига

en: Window One Desktop Up
uz@cyrillic: Ойна юқоридаги иш столига

en: Window One Desktop Down
uz@cyrillic: Ойна пастдаги иш столига

en: Kill Window
uz@cyrillic: Ойнани ўлдириш

en: Desktop %1
uz@cyrillic: Иш столи %1

en: Switch to Next Desktop
uz@cyrillic: Кейинги иш столига ўтиш

en: Switch to Previous Desktop
uz@cyrillic: Олдинги иш столига ўтиш

en: Switch One Desktop to the Right
uz@cyrillic: Ўнгдаги иш столига ўтиш

en: Switch One Desktop to the Left
uz@cyrillic: Чапдаги иш столига ўтиш

en: Switch One Desktop Up
uz@cyrillic: Юқоридаги иш столига ўтиш

en: Switch One Desktop Down
uz@cyrillic: Пастдаги иш столига ўтиш
