kwin - en to uz translation catalogue (54 entries)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, windows)
en: Windows
uz: Oynalar

en: KWin helper utility
uz: KWin yordamchi vositasi

en: This helper utility is not supposed to be called directly.
uz: Bu yordamchi vositani toʻgʻridan-toʻgʻri ishga tushirish mumkin emas.

en: KDE window manager
uz: KDE oyna boshqaruvchisi

en: Disable configuration options
uz: Moslash parametrlarni oʻchirish

en: kwin: unable to claim manager selection, another wm running? (try using --replace)
uz: kwin: oyna boshqaruvchisi boʻla olmadi, ehtimol, boshqa oyna boshqaruvchisi ishga tushirilgan (--replace parametri bilan urinib koʻring)

en: Replace already-running ICCCM2.0-compliant window manager
uz: Allaqachon ishlab turgan ICCCM2.0 andozasiga mos keladigan oyna boshqaruvchisini almashtirish

note: i18n: ectx: property (title), widget (KButtonGroup, titleAlign)
en: Title &Alignment
uz: Sarlavhani &tekislash

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_coloredBorder)
en: Check this option if the window border should be painted in the titlebar color. Otherwise it will be painted in the background color.
uz: Agar belgilansa, oynaning chegarasi sarlavhaning rangida koʻrinadi. Aks holda, oynaning chegarasi orqa fonning rangida koʻrinadi.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_animateButtons)
en: Check this option if you want the buttons to fade in when the mouse pointer hovers over them and fade out again when it moves away.
uz: Agar belgilansa, sichqoncha tugmalarning ustidan oʻtsa ularga soʻnish effekti qoʻllaniladi.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_animateButtons)
en: Animate buttons
uz: Animatsiyalik tugmalar

en: Walk Through Windows
uz: Oynadan-oynaga oʻtish

en: Walk Through Windows (Reverse)
uz: Oynadan-oynaga oʻtish (teskarisiga)

en: You have selected to show a window without its border.
    Without the border, you will not be able to enable the border again using the mouse: use the window operations menu instead, activated using the %1 keyboard shortcut.
uz: Siz oynani chegarasiz koʻrsatishni tanladingiz.
    Sichqoncha bilan chegaralarni oldingi holatiga qaytarib boʻlmaydi. Ularni oynaning amallar menyusi yordamida oldingi holatiga qaytarishingiz mumkin. Buning uchun %1 tugmalaridan foydalaning.

en: You have selected to show a window in fullscreen mode.
    If the application itself does not have an option to turn the fullscreen mode off you will not be able to disable it again using the mouse: use the window operations menu instead, activated using the %1 keyboard shortcut.
uz: Siz oynani butun ekranga koʻrsatishni tanladingiz.
    Agar dasturda shunday imkoniyat boʻlmasa, sichqoncha bilan oynani oldingi holatiga qaytarib boʻlmaydi. Uni oynaning amallar menyusi yordamida oldingi holatiga qaytarishingiz mumkin. Buning uchun %1 tugmalaridan foydalaning.

en: &Move
uz: Koʻchi&rish

en: Keep &Above Others
uz: Eng &yuqorida

en: Keep &Below Others
uz: &Eng pastda

en: &Fullscreen
uz: &Butun ekranga

en: Ma&ximize
uz: Yoy&ish

en: Mi&nimize
uz: &Yigʻish

en: &All Desktops
uz: &Hamma ish stollari

en: Window Operations Menu
uz: Oynaning amallar menyusi

en: Close Window
uz: Oynani yopish

en: Maximize Window
uz: Oynani yoyish

en: Maximize Window Vertically
uz: Oynani boʻyiga yoyish

en: Maximize Window Horizontally
uz: Oynani eniga yoyish

en: Minimize Window
uz: Oynani yigʻish

en: Shade Window
uz: Oynani soyalash

en: Move Window
uz: Oynani joyidan koʻchirish

en: Resize Window
uz: Oynaning oʻlchamini oʻzgartirish

en: Raise Window
uz: Oyna oldinga

en: Lower Window
uz: Oyna orqaga

en: Toggle Window Raise/Lower
uz: Oyna oldinga/orqaga

en: Make Window Fullscreen
uz: Oyna butun ekranga

en: Keep Window Above Others
uz: Oyna eng yuqorida

en: Keep Window Below Others
uz: Oyna eng pastda

en: Activate Window Demanding Attention
uz: Oynaga eʼtibor qilishni qoʻllash

en: Setup Window Shortcut
uz: Oynaning tugmalar birikmasini moslash

en: Keep Window on All Desktops
uz: Oyna hamma ish stollariga

en: Window to Next Desktop
uz: Oynani keyingi ish stoliga

en: Window to Previous Desktop
uz: Oynani oldingi ish stoliga

en: Window One Desktop to the Right
uz: Oyna oʻngdagi ish stoliga

en: Window One Desktop to the Left
uz: Oyna chapdagi ish stoliga

en: Window One Desktop Up
uz: Oyna yuqoridagi ish stoliga

en: Window One Desktop Down
uz: Oyna pastdagi ish stoliga

en: Kill Window
uz: Oynani oʻldirish

en: Desktop %1
uz: Ish stoli %1

en: Switch to Next Desktop
uz: Keyingi ish stoliga oʻtish

en: Switch to Previous Desktop
uz: Oldingi ish stoliga oʻtish

en: Switch One Desktop to the Right
uz: Oʻngdagi ish stoliga oʻtish

en: Switch One Desktop to the Left
uz: Chapdagi ish stoliga oʻtish

en: Switch One Desktop Up
uz: Yuqoridagi ish stoliga oʻtish

en: Switch One Desktop Down
uz: Pastdagi ish stoliga oʻtish
